علائم واضح جنین دختر و جنین پسر چیست؟(بدون سونوگرافی)

علائم جنین دختر و پسر_کپل پا
زمان تقریبی مطالعه 11 دقیقه

فهمیدن اینکه جنین دختر است یا جنین پسر هیجان انگیزترین حسی است که مادر و پدر برای آن لحظه شماری می کنند. بی شک شما هم به عنوان یک مادر دلتان می خواهد بدانید فرشته کوچکی که قرار است بدنیا آورید پسر است یا دختر! منتها در هفته های اول بارداری به دلیل کوچک بودن جنین امکان انجام سونوگرافی وجود ندارد و می توانید با روش های خانگی تشخیص دهید که ایا جنین پسر در رحم شما در حال رشد است و یا جنین دختر! این حس در تمام مادران مشترک است و به همین دلیل تا زمان اولین سونوگرافی سعی می کنند شانس خودشان را در شناسایی فرشته کوچکشان محک بزنند. ما نیز در این مطلب قصد داریم در رابطه با شناسایی علائم واضح جنین پسر و دختر در رحم مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم تا در هفته های اول بارداری بتوانید جنسیت جنینی که در وجود شما در حال رشد است را تشخیص دهید. با ما همراه باشید

فیلم علائم جنین دختر در دوران بارداری

چطور جنین دختر در رحم را تشخیص دهیم؟

داشتن دختر در خانه یکی از زیباترین نعمت ها به شمار می آید، خنده های ریز ریز، بدخلقی ها و شیطنت هایی که دارند واقعا آنها را خواستنی می کند و شاید به همین دلیل است که اکثر افراد خصوصا پدرها دلشان می خواهند یک دختر در خانه داشته باشند و این احساس زیبا زمانی به واقعیت می پیوندد که جنینی که در وجودتان در حال رشد است دختر باشد. خیلی از پدر و مادرها دلشان می خواهد جنینی که در رحم در حال رشد است، دختر باشد، به همین دلیل دست از حس کنجکاوی خود بر نمی دارند و با نشانه های ظاهری شانس خود را در شناسایی جنین محک می زنند. این افسانه ها از قدیم و ندیم در میان خانم ها رایج بوده و همگی آنها با حس مشترک مادرانه ای که داشتند سعی می کردند از روی غذاهایی که دلشان می خواهد، از روی ظاهر و دیگر آیتم ها جنسیت جنینی که در رحم آنها در حال رشد است را تشخیص دهند. تشخیص جنین دختر با توجه به همین افسانه ها کار سختی نیست و کافیست به چند نشانه توجه کنیم تا بتوانیم تشخیص دهیم که آیا جنین دختر در رحم ما در حال رشد است یا جنین پسر! حال ما در ادامه به علائمی که جنین دختر در رحم را نشان می دهد می پردازیم.ویار و علائم جنین پسر در ماه سوم قابل تشخیص است

علائم جنین دختر و پسر_بارداری
علائم جنین دختر و پسر

 

علائم جنین دختر در دوران بارداری

جنین دختر باشد،حالت تهوع چه زمان رخ میدهد؟

یکی از بارزترین علائمی که نشان می دهد جنین دختر در رحم شما در حال رشد است، حالت تهوع در هنگام صبح است. این مشکل را در اکثر روزها خواهید داشت و بدون هیچ دلیل صبح ها حالت تهوع و ویار صبحگاهی خواهید داشت. تهوع صبحگاهی را خیلی از مادران باردار تجربه کرده اند، در واقع ویار صبحگاهی یا تهوع صبحگاهی بسیار رایج است و تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است که خیلی از این تحقیقات نشان می دهد که جنین در رحم، دختر است! شما چطور؟ در چه وضعیتی قرار دارید؟ آیا زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید، تهوع شدید به سراغتان می آید؟ تهوع صبحگاهی برای خیلی از افراد رخ می دهد و همگی آنها به دنبال یک راه حل ساده و کاربردی برای از بین بردن این مشکل می گردند.

برای از بین بردن تهوع صبحگاهی می توانید قبل از اینکه از رختخواب بلند شوید، میان وعده کوچکی را میل کنید، به طور مثال کیک و یا یک لقمه کوچک بسیار کاربرد دارد و باعث از بین رفتن ضعف معده می شود. یکی از دلایل تهوع در صبحگاه، خالی بودن معده است که به سرعت روی شما تاثیر گذاشته و حالتان را بهم می زند. بعد از خوردن میان وعده دوباره کمی دراز بکشید و استراحت کنید سپس از رختخواب بلند شوید. اینکار بسیار نتیجه بخش است و می تواند تهوع شما را کاهش دهد. از این رو اگر می خواهید شانس خود را در تشخیص جنسیت جنین محک بزنید، کافیست به وضعیت و شرایط فیزیکی خودتان توجه داشته باشید و تهوع صبحگاهی یکی از نشانه های بارز جنین دختر است.

اگر جنین دختر باشد ویار شیرینی میکنید یا شوری؟

علاقه زیاد به خوردن شیرینی های مختلف را می توان از نشانه های جنین دختر دانست. در واقع افرادی که قبل از بارداری به خوردن شیرینی علاقه ای نداشتند و در دوران بارداری هوس شیرینی می کنند به این معناست که جنین دختر در رحم آنها در حال رشد است.یکی از نشانه های جنین دختر، تغییر مزاج شما در همین دوران است. زمانیکه برای خوردن انواع شیرینی ها، نان خامه ای و شکلات های وسوسه انگیز ولع دارید و در اکثر مواقع دلتان هوس خوردن شیرینی می کند، بی شک جنین دختر در رحم شما درحال رشد است.

این مطلب را نیز ببینید  تغذیه نوزاد و آنچه باید در ماه اول تا ششم بدانید!

این روش یا نشانه از دیرباز تاکنون مورد توجه بوده و خیلی از افراد با توجه به همین نشانه توانستند جنسیت جنین خود را محک بزنند. خوردن هر گونه مواد غذایی شیرین می تواند نشانه باردار بودن جنین دختر باشد.این روش یکی از روش های قدیمی محسوب می شود و از قدیم و ندیم میل زیاد به خوردن شیرینی در زمان بارداری نشان دهنده جنسیت دختر بوده است. اگر شما هم در گروه افرادی هستید که برخلاف دوران قبل از بارداری خود مزاجتان تغییر کرده و میل شدید به خوردن شیرینی و مواد قندی دارید بی شک صاحب یک دختر زیبا و دوستداشتنی می شوید. منتها باید بدانید: تمامی این موارد فقط و فقط از روی تجربه ثابت شده است و هیچ نظریه علمی ندارد. از این رو تا زمان سونوگرافی صبور باشید!

ضربان قلب برای جنین دختر چه تغییری میکند؟

ضربان قلب سریع از دیگر نشانه های جنسیت دختر است. اگر ضربان قلب شما خیلی سریع و در حدود ۱۴۰ ضربه در دقیقه است به احتمال قوی جنین شما دختر است. خیلی از مواقع زنان باردار از تند شدن ضربان قلب خود وحشت زده می شوند و احساس ناخوشایندی به آنها دست می دهد، لازم است بدانید: بر اساس تغییرات هورمونی در دوران بارداری همه چیز حالت طبیعی خود را طی می کند مگر اینکه بیش از حد تکرار شود، زمانی که قلبتان تند می زند و گاهی اوقات چنین حالتی به شما دست می دهد جای نگرانی نیست، این تند زدن ضربان قلب نشانه  اینست که شما جنین دختر را باردار هستید.

ادرار مادر اگر جنین دختر باشد چه رنگی میشود؟

رنگ ادرار یکی از وضعیت هایی است که در دوران بارداری دچار تغییرات می شود و می توانید از این روش برای تشخیص جنسیت جنین استفاده کنید. غالبا تغییرات هورمونی تغییرات دیگری را هم به دنبال دارد و باعث می شود رنگ ادرار هم تغییر کند، اگر شما هم در گروه افرادی هستید که ماههای اول بارداری خود را می گذرانید و رنگ ادرار شما زرد تیره است می توانید خودتان را برای به دنیا آوردن یک دختر دوستداشتنی آماده کنید. در واقع  زنان بارداری که در هفته های اول بارداری رنگ ادرار آن زرد تیره است نشان دهنده این است که می خواهند یک دختر زیبا و دوستداشتنی به دنیا آورند. به همین دلیل باید به وضعیت خودتان توجه کافی داشته باشید و با توجه به نشانه هایی که در خودتان می بینید جنسیت جنین را تشخیص دهید.

جنین دختر و رابطه‌ی آن با جوش و آکنه

 اگر موهای براق و درخشان شما خیلی نازک و بی جان شده است به احتمال قوی شما یک دختر را باردار هستید. نازک و بی جان شدن مو در ماههای اول بارداری نشانه اینست که شما صاحب یک دختر زیبا می شوید.

اگر جنین دختر داشته باشید موی شما نازک میشود

یکی از بارزترین نشانه های جنین دختر، ظاهر شدن جوش و آکنه بر روی پوست شماست، اگر پوست شفاف و شاداب شما دچار جوش و آکنه شد، می توانید جنسیت جنین خود را دختر بدانید. برخی از زنان بارداری که جنین دختر را در رحم خود دارند پوست صورت آنها پر از جوش و آکنه می شود. از این رو اگر برای به دنیا آوردن یک دختر خواستنی لحظه شماری می کنید می توانید این نشانه را به فال نیک بگیرید!

اگر صاحب جنین دختر باشید شکمتان شبیه هندوانه میشود

چاق شدن شکم یکی دیگر از دلایل و نشانه های جنین دختر است، برخی از افراد به طور چشمگیری از ناحیه شکم چاق می شوند به گونه ای که احساس می کنند یک دو قلو را باردار هستند. اگر شما هم  از قسمت شکم چاق شوید و احساس می کنید شکمتان شبیه یک هندوانه شده است، شما یک دختر را باردارید. تحقیقات نشان داده است چاق شدن بیش از حد شکم در دوران بارداری به معنای اینست که جنین در بخش بالا یا میانی شکم قرار گرفته و جنسیت جنین، دختر است. این حالت برای خیلی از مادرانی که صاحب دختر شده اند دیده شده و به همین دلیل از قدیم و ندیم چاق شدن بیش از حد شکم نشانه جنین دختر است.

اگر صاحب جنین دختر باشید زیباتر میشوید

تحقیقات نشان داده است زیبایی مادران باردار در دوران بارداری و خصوصا ماههای اول نشانه جنین دختر است!  برخی از زنان در دوران بارداری به طور چشمگیری زیبا می شوند و صورتشان جوانتر و شادابتر به نظر می رسد. در واقع زنانی که در دوران بارداری زیباتر می شوند و پوستشان رنگ و لعاب خاصی پیدا می کند جنین دختر در رحم آنها در حال رشد است. در واقع دوران بارداری به دلایل شرایط و تغییرات هورمونی غالبا روی پوست و وضعیت ظاهری زنان تاثیر منفی خواهد گذاشت، درحالیکه زمانی شما جنین دختر را باردار باشید، چهره شما جوانتر و شادابتر است. از این رو می توانید به چهره خود دقت کنید و اگر پوست صورتتان براق و شفاف است و بینی شما هیچ تغییری نکرده است به این معناست که یک دختر باردار هستید. زنانیکه بینی آنها بزرگتر می شود و گویی ورم کرده است جنین پسر را در رحم خود دارند.

این مطلب را نیز ببینید  چگونه نوزاد را حمام کنیم؟ راهکارهای حمام کردن نوزاد

چطور جنین پسر در رحم را تشخیص دهیم؟

داشتن یک شازده بازیگوش هم برای خودش نعمتیست که خیلی از پدر و مادرها برای داشتنش لحظه شماری می کنند. این روزها افراد زیادی پسر دار می شوند و با توجه به شرایط بارداری شما هم می توانید متوجه شوید که آیا جنین که در رحم شما زندگی می کند یک پسر است و یا دختر؟ در واقع برخی از مادران برای اینکه جنین پسر در رحم داشته باشند لحظه شماری می کنند و دلشان می خواهد خیلی زود پسر بودن جنین را شناسایی کنند، اگر شما هم از آن دسته مادرانی هستید که می خواهید قبل از اولین سونوگرافی پسر بودن جنین خود را محک بزنید به علائم زیر دقت کنید!

علائم جنین پسر در دوران بارداری(بدون سونوگرافی)

اگر جنین پسر باشد،پاهای مادر سرد میشود

یکی از مشخصه های اصلی جنین پسر در رحم، سرد بودن پاهای مادر در دوران بارداری است. خیلی از افراد با وجود اینکه طبع گرمی دارند منتها در دوران بارداری پاهای سردی دارند و زمانیکه دست به پا می زنند کامل سرد است. از این رو تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است و سرد بودن پاها در دوران بارداری نشانه اینست که جنین پسر در رحم است. شما چطور؟ آیا به ظاهر خود توجه می کنید؟  اگر شما هم سرمای شدیدی را در قسمت پاهای خود احساس می کنید به احتمال قوی جنین شما پسر است  و می توانید خودتان را برای به دنیا آوردن یک شازده بازیگوش و دوستداشتنی آماده کنید. در واقع زیباترین حس است که زودتر از هر چیزی به عنوان یک مادر جنسیت جنین خود را تشخیص دهید، زمانیکه حس مادرانه شما با نشانه های ظاهری دست در دست هم می دهد زیباترین حس دنیا را به شما القا می کند و می توانید حس شیرین مادر شدن را تجربه کنید.

سینه راست بزرگتر میشود اگر جنین پسر باشد

سینه های زنان باردار در دوران بارداری بزرگتر از زمان عادی خود خواهد بود و این به معنای آمادگی سینه برای تامین شیر مادر است. در واقع بزرگ شدن سینه کمک می کند تا شما برای شیردادن مشکلی نداشته باشید و جای نگرانی نیست و بعد از زایمان و شیردهی به حال اولیه خود باز می گردد. منتها یکی از نشانه های جنین پسر بزرگتر بودن سینه سمت راست شماست. بزرگتر بودن سینه سمت راست زنان باردار نیز نشان دهنده جنین پسر است. می توانید جلوی آینه بایستید و به ظاهر سینه های خود نگاه کنید، اگر سینه سمت راست شما بزرگتر باشد به این معناست که شما یک پسر قوی و دوستداشتنی باردار هستید.

اگر جنین پسر باشد شیرینی دوست دارید یا ترشی؟

هوس غذاهای شور هم از دیگر نشانه هایی است که نشان می دهد شما یک جنین پسر را باردار هستید. برخی از زنان باردار در دوران بارداری خود مدام دلشان می خواهد که غذاهای شور بخورند و روزانه مقدار زیادی تنقلات شور مصرف می کنند. غذاهای شور نشان می دهد که جنین پسر در رحم شما در حال رشد است، بنابراین اگر شما هم برای خوردن غذاهای شور و نمک ولع دارید و بر خلاف دوران قبل از بارداری به سراغ غذاهای شور می روید، به این معناست که جنین پسر را باردار هستید.

اگر جنین پسر باشد به کدام پهلو میخوابید؟

در زمان خوابیدن به کدام پهلو می خوابید و دلتان می خواهد بیشتر در کدام سمت دراز بکشید؟ جالب است بدانید: اینکه به کدام پهلو می خوابید نیز در شناسایی جنین موثر است و یکی از افسانه هایی است که به حقیقت تبدیل شده است. در واقع زنان باردار در طول بارداری به دلیل شرایط سختی که دارند مدام احساس خستگی و کوفتگی می کنند و اگر کاری به آنها نداشته باشید می توانند تا ساعت ها بخوابند. تحقیقات نشان می دهد زنان باردار در اکثر مواقع در خواب به سر می برند.

این مطلب را نیز ببینید  عوارض زایمان طبیعی

این دوران بسیار بحرانی و حساس است و تغییرات هورمونی باعث می شود که بدن احساس خستگی داشته باشد. بی حالی و کسلی از بزرگترین دغدغه های مادران است که در این دوران آن را تجربه می کنند. در کنار تمام این سختی ها کنجکاوی برای تشخیص جنسیت جنین بسیار شیرین و دلچسب است و می توانید با توجه به نوع خوابیدنتان تشخیص دهید که جنسیت جنینی که در رحم شما در حال رشد است چیست،  از این رو اگر مادران به پهلوی چپ خود می خوابند این احتمال قوی وجود دارد که جنین پسر را در وجود خود پرورش می دهند. اگر شما هم در گروه این مادران قرار دارید بی شک جنین پسر را باردار هستید.

حالت تهوع در اول صبح از علائم جنین پسر

همانطور که در بالا اشاره شد، زنان بارداری که در هنگام صبح دچار تهوع صبحگاهی میشوند جنین دختر را باردار هستند، برخلاف این موضوع اگر هیچ تهوع و ویار صبحگاهی به سراغتان نمی آید به این معناست که جنین پسر را در رحم خود دارید. توجه به این نشانه ها بسیار اهمیت دارد چرا که در ماههای اول بارداری امکان سونوگرافی نیست و می توانید با توجه به همین نشانه ها  پاسخی مثبت به کنجکاوی خود بدهید. بنابراین اگر هیچ تهوع صبحگاهی ندارید و بعد از بیدار شدن حالت تهوع ندارید به این معناست که صاحب یک پسر خواهید شد.

اگر جنین پسر باشد آیا حالت بینی تغییر میکند؟

زنان بارداری که جنین پسر را باردار هستند خیلی زود چهره آنها تغییر می کند و زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. درصد زیادی از زنان دچار تغییر چهره می شوند و برخلاف مادرانی که جنین دختر را باردار هستند، از شفافیت و جوانی پوست برخوردار نیستند. زنانی که جنین پسر را باردارند در اغلب اوقات بینی آنها ورم می کند و بزرگتر می شود و حس ناخوشایندی را به این افراد القا می کند. اگر صبح که بیدار می شوید دچار ورم در ناحیه بینی شده اید و چهره شما کمی تغییر کرده است نگران نشوید، تمامی این موارد برای دوران بارداری و کوتاه مدت است.

دست مادر خشک میشود اگر جنین پسر باشد

یکی دیگر از نشانه هایی که جنین پسر را یادآوری می کند، خشک شدن دست هاست، برخی از مادران در دوران بارداری خصوصا ماههای اول مدام از خشک شدن دست و ترک خوردن پوست شکایت دارند و پوست لطیف آنها خشک می شود و رطوبت خود را از دست می دهد. در واقع خشک شدن دست های مادر و ترک خوردن آنها از علائم واضح جنین پسر در رحم است. بنابراین اگر شما هم دست هایتان خشک می شود و پوست دستتان ترک می خورد به این معناست که جنین شما یک پسر دوستداشتنی است.

آیا این نشانه ها حقیقت دارد؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، تمامی نشانه هایی که برای تشخیص جنین در ماههای اول بارداری وجود دارد، بدون هیچ سند علمی است! در واقع تمامی این نشانه ها صرفا به دلیل تجربیاتی است که زنان و مادران از قدیم و ندیم تاکنون کسب کرده اند و هیچ کدام آنها به اثبات نرسیده است. از این رو بعد از سونوگرافی می توانید به طور کامل به حستان اعتماد کنید و خودتان را برای به دنیا آمدن کودکتان آماده کنید.

علائم جنین دختر و پسر-کفش کودک
علائم جنین دختر و پسر_کپل پا-زایمان

جمع بندی کپل پا در مورد علائم بارداری جنین دختر و پسر

بی شک شما هم به عنوان یک مادر می خواهید بدانید فرشته‌ی دوستداشتنی که در وجود شما زندگی می کند چه جنسیتی دارد! یک دختر فوق العاده زیباست یا یک پسر دوستداشتنی و قوی! در واقع این حس قوی باعث شده است تا روزها با دقت کردن به اندام و چهره خود بتوانید جنسیت فرشته کوچکتان را شناسایی کنید و تا روز سونوگرافی شانس خودتان را امتحان کنید. دل دادن و اعتماد کردن به این افسانه ها تنها برای مادران جوان شیرین و جذاب است، چرا که هیچ کسی جز آنها نمی تواند چنین حس زیبایی را درک کند، از این رو همه مادران جوان برای تشخیص جنسیت جنین خود از روی نشانه های فیزیکی و ظاهری اقدام می کنند و تجربه نشان داده است درصد زیادی از این کنجکاوی ها درست بوده و می توان به این افسانه ها اعتماد کرد.  از این رو به راحتی می توانید با کمی دقت در وضعیت ظاهری خود با مشاهده علائمی که وجود دارد جنسیت جنین خود را شناسایی کنید و به استقبال به دنیا آمدنش باشید.

‫1 نظر ارسال شده در “علائم واضح جنین دختر و جنین پسر چیست؟(بدون سونوگرافی)

  1. پریزاد :

    سلام وقت شما بخیر. من هفته ۸ بارداری ام و اولین بارداری من هست. میخواستم ببنیم قبل از سنوگرافی راهی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داره یا خیر ؟ ضمن اینکه حالت تهوع در بیشتر وقت ها دارم یعنی هم صبح هم شب.از غذاهای شور متنفرم ولی یکم ترش باشه بدم نمیاد و خیلی دلم غذای ترش یا شیرین نمیخواد.و اینکه شب ها به هر دو پهلو میخوابم یعنی جهت خاصی نداره. یکم ی حال و کسلم ولی خواب زیادی هم ندارم. ممنون میشم اکه پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button