تست بارداری به روش خانگی(تست باردای با عسل)

تست بارداری به روش خانگی-تست بارداری با عسل
زمان تقریبی مطالعه 11 دقیقه

احتمالا تا کنون درباره تست بارداری به روش خانگی را نشنیده‎‌اید و اطلاعات شما در این مورد تست بارداری به استفاده از کیت‌های تست بارداری  محدود شده باشد.طبق تحقیقاتی که سایت معتبر parents انجام داده است،تست بارداری به روش خانگی تا حدود زیادی قابل اطمینان است و همچنین تست بارداری به روش خانگی قبل از احتراع کیت تست بارداری در خانه‌ها انجام میشد.در انتهای متن ۱۱ روش تست بارداری به روش خانگی را آموزش داده‌ایم

چرا تست بارداری به روش خانگی را انجام میدهیم؟

دلیل تست بارداری به روش خانگی

بدون شک تست بارداری خانگی یکی از کارهای هیجان انگیز است که می تواند خیلی زود به شما نوید بارداری دهد، تست بارداری با عسل در میان دیگر روش های خانگی ساده ترین و مطمئن ترین روشی است که تاکنون خیلی از زنان باردار آن را امتحان کرده اند و به نتیجه مثبت رسیده اند. خیلی از مواقع پیش می اید که حالت هایی در زنان رخ می دهد که آنها را نسبت به باردار بودن دچار شک و شبهه می کند، تاخیر دوره قاعدگی یکی از این موارد است که غالبا زنان را دچار نوعی شک می کند، به همین دلیل روش های خانگی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای تست بارداری استفاده کنید.

تست بارداری به روش خانگی برای همه یکسان است؟

منتها قبل از هر چیزی بهتر است بدانید: ساختار بدن هر زن با دیگری فرق دارد و به همین دلیل لانه گزینی تخمک هایی که در دهانه رحم شما بارور شده است ممکن است نیاز به زمان یک الی دو هفته ای داشته باشد تا لقاح تشکیل شود. از این رو ممکن است رویای شما برای باردار بودن یک نوزاد دوستداشتنی کمی به زمان نیاز داشته باشد و با یک تست خانگی یک روزه به نتیجه دلخواهتان نرسید. البته فقط در رابطه با زمان تشکیل لقاح به زمان نیاز دارید تا بتوانید با همین تست های خانگی به نتیجه ای مثبت برسید. در انتهای متن چند روش تست بارداری با مواد مختلف را توضیح میدهیم . برخی از این روش ها را پزشکان تایید و برخی از روش های تست بارداری به روش خانگی را پزشکان تایید نمیکنند.

اگر شما هم دلتان می خواهد هر چه زودتر از وضعیت بارداری خود مطلع شوید و می خواهید راههایی که به شما در تشخیص بارداری کمک می کند را بدانید تا پایان این مطلب همراهمان باشید.

تست بارداری به روش خانگی(با عسل)

جالب است بدانید: تست های خانگی زیادی برای تشخیص حاملگی وجود دارد که از قدیم و ندیم و قبل از مطرح شدن سونوگرافی در بین زنان باردار رایج بوده و هست. در واقع در بیشتر اوقات فقط حدس و گمان است، به طور مثال در یک ماه به علت تغییر آب و هوا و شرایط فیزیکی دوره قاعدگی شما تاخیر دارد و شما احساس می کنید حامله شده اید! درحالیکه فقط به دلیل شرایط فیزیکی دوره قاعدگی شما با کمی تاخیر رخ خواهد داد از این رو تست های خانگی نیاز شما را از بابت رفت و آمد به آزمایشگاه و پرداخت هزینه ها تامین می کند و نیازی نیست با هر شک و تردیدی به آزمایشگاه بروید!

این روزها تعداد کثیری از زنان برای اینکه زودتر از زمان سونوگرافی شانس خود را در تشخیص حاملگی محک بزنند از  روش های تست بارداری خانگی استفاده می کنند که تست بارداری با عسل یکی از رایج ترین روش ها در تست بارداری است. ما نیز قصد داریم در این مطلب در رابطه با تعدادی از تست های حاملگی به روش خانگی مطالب مفید و کاربردی را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم.

مزیت های تست حاملگی به روش خانگی

همانطور که در بالا گفته شد، تاخیر در دوره قاعدگی یکی از مواردیست که زنها را دچار تردید می کند و احساس می کنند باردار شده اند! تست حاملگی به روش خانگی مزیت های فراوانی دارد و می توانید در هر زمانی که به شک و شبهه برخوردید، با استفاده از این روش ها شانس خود را محک بزنید.  اولین مزیت تست بارداری خانگی عدم پرداخت هزینه است و شما می توانید هر چند بار که خواستید این تست ها را انجام دهید بدون اینکه هزینه ای را پرداخت نمایید.

انجام آزمایش بارداری خصوصا زمانیکه فقط و فقط یک حدس و گمان است برایتان پرهزینه خواهد بود، همچنین تست ها و آزمایش هایی که به منظور حاملگی در خانه انجام می شود مخفی خواهد ماند و این موضوع باعث می شود شما تصمیم گیری درستی داشته باشید. در خیلی از خانواده هایی که مشتاقانه منتظر آمدن یک عضو جدید هستند، اگر جواب بارداری منفی باشد، می تواند ذوق همه را کور کند، درحالیکه با انجام تست بارداری به روش خانگی می توانید تا زمان مثبت نشدن جواب تست، همه چیز را برای خودتان مخفی نگه دارید.

این مطلب را نیز ببینید  مراقبت نوزاد یک ماهه را جدی بگیریم

زمان مناسب برای انجام تست بارداری!

بی شک انجام تست بارداری بایستی در زمان مناسب انجام شود تا نتیجه درستی را بگیرید، لازم است بدانید: خیلی از زنان جوان و بی تجربه نمی دانند زمان مناسب برای انجام تست های بارداری به روش خانگی چه زمانی است و زمانیکه نتیجه درست را دریافت نمی کنند احساس می کنند تست بارداری به روش خانگی درست عمل نمی کند، درحالیکه باید بدانید: خیلی از زنان باردار با توجه به همین روش های خانگی از بارداری خود مطلع شده اند و امروزه تعداد کثیری از افراد برای اطلاع از بارداری خود از این روش ها استفاده می کنند. به همین دلیل زمانیکه نشانه های بارداری را در خودتان مشاهده کردید می توانید با مشاهده علائم بارداری تست ها را در خانه انجام دهید، منتها بهترین زمان برای انجام تست بارداری پس از اتمام دوره قاعدگی شما می باشد. در این زمان بهتر می توانید به نتیجه دلخواهتان برسید و می توانید به نتیجه اعتماد کنید. از این رو زمانیکه آخرین روز دوره قاعدگی خود را به پایان رساندید می توانید از روش های تست بارداری خانگی استفاده کرده و به نتیجه ی درستی دست یابید.

تست بارداری با عسل
تست بارداری با عسل

بی شک مطمئن ترین راه برای تشخیص بارداری آزمایش خون است، منتها در این روش به مدت زمان زیادی نیاز دارید. به طور مثال بایستی چیزی در حدود یازده روز از زمان شکل گرفتن لقاح شما گذشته باشد تا میزان خون شما بتواند بارداری شما را تشخیص دهد.

در کنار این روش، روشهای خانگی بسیاری وجود دارد که هم در دسترس هستند و هم به مدت زمان یازده روز نیاز نخواهند داشت شما می توانید با انجام آنها شانس خود را در تشخیص بارداری محک بزنید. یکی از این روش ها، تست بارداری با عسل است. در ادامه به چندین روش تست بارداری به روش خانگی می پردازیم و شما می توانید با اعتماد کامل از این روش ها  به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

تست بارداری با عسل-تست بارداری به روش خانگی-زمان زایمان

بهترین زمان برای انجام تست بارداری چه زمانی است؟

به صراحت می توان گفت: شما با مشاهده علائم بارداری بایستی تست بارداری را انجام دهید تا پاسخ درست و منطقی را دریافت کنید. از این رو در ادامه به علائمی اشاره می شود که می توانید با دیدن هرکدام از آنها تست بارداری خود را انجام دهید.

  • استفراغ شدید و تهوع
  • حساس شدن سینه ها
  • تکرر ادرار
  • احساس خستگی و کوفتگی
  • مشکلات سوء هاضمه
  • نفخ کردن شکم
  • درد عضلانی
  • بدخلقی های بی دلیل
  • سرگیجه
  • لکه بینی

تست بارداری به روش خانگی با (خمیر دندان،وایتکس و ...

تست بارداری به روش خانگی(خمیر دندان)

در کنار تست حاملگی با عسل، تست بارداری با خمیر دندان هم تاکنون نظر خیلی از افراد را به خودش جلب کرده است و نتیجه مثبتی را به همراه داشته است. تست بارداری با خمیردندان هم از دیگر روش های تست حاملگی است. اگر شما هم احساس خاصی را در خودتان تجربه می کنید و می خواهید با یک روش ساده و کاربردی از حاملگی خودتان باخبر شوید، می توانید تست حاملگی با خمیردندان را امتحان کنید. زنان زیادی از این روش استفاده کرده و نتایج خوبی را بدست آورده اند.

نحوه‌ی انجام تست بارداری به روش خانگی(خمیر دندان)

برای امتحان کردن این روش کافیست یک خمیر دندان سفید تهیه کنید و سطح ظرف را با خمیر دندان به صورت کامل بپوشانید. در این زمان نمونه ادرار خود را درون کاسه بریزید، تغییر رنگ نشان دهنده باردار بودن شماست. اما اگر تغییر رنگی صورت نگرفت نشانه این است که شما باردار نیستید. این روش بیشتر در فضای مجازی منتشر شده است و مورد تایید پزشکان قرار نگرفته است. اما پزشکان در دانشگاه های معتبر دنیا روش‌های مختلف برای تست بارداری به روش خانگی را آزمایش میکنند و هرچند وقت یکبار روش جدیدی را تایید و منتشر میکنند.

با اینحال لازم است بدانید: تست بارداری با خمیر دندان توسط تعداد کثیری از افراد انجام شده و با استفاده از این روش بارداری خود را تشخیص داده اند. شما هم می توانید در زمان مناسب این تست را انجام دهید و شانس خود را در تشخیص بارداری محک بزنید.

تست بارداری به روش خانگی(تست بارداری با جوش شیرین)

تمامی تست های بارداری به روش خانگی صرفا از روی تجربیات بدست آمده و هیچ نظره علمی برای آنها مطرح نشده است، با اینحال به صراحت می توان گفت اکثر زنان باردار قبل از انجام آزمایش خون، از طریق همین روش های خانگی از بارداری خود مطلع می شوند و یک روش کاملا کاربردی و بی هزینه است. جالب است بدانید: یکی دیگر از روش های تست بارداری استفاده از جوش شیرین است. این روش هم مانند تست بارداری با عسل کاربردی است و توسط افراد زیادی به نتیجه درست رسیده و شما هم می توانید برای اطلاع از بارداری خود از روش خانگی جوش شیرین استفاده کنید.

این مطلب را نیز ببینید  دکوراسیون آرامش بخش در دوران بارداری
نحوه انجام تست بارداری خانگی با جوش شیرین

در این روش بایستی مقداری از جوش شیرین (به اندازه نصف قاشق چایخوری) را به نمونه ادراری که در ظرف یکبار مصرف ریخته‌اید اضافه کنید اگر کف ایجاد شود نشان می دهد که شما باردار هستید.اگر ادرار اسیدی باشد,ترکیب جوش شیرین(سدیم بی کربنات) در ادرار باعث ایجاد کف خواهد شد. اما در صورتی که جوش‌شیرین ته نشین شد احتمالا تست بارداری شما منفی خواهد بود.

نکته‌ای در مورد تست بارداری با جوش شیرین

اما این کف به موارد زیرنیز میتواند بستگی داشته باشد:

در چه روزی تست بارداری به روش خانگی (تست بارداری با جوش شیرین )را انجام داده اید

مواد خوراکی که میتواند ادرار را اسیدی کند ,میتواند روی این تست تاثیر داشته باشد(مانند گوشت قرمز)

سطح php ادرار(که به عوامل مختلفی بستگی دارد)

در نتیجه برای اینکه بتوانید به این تست اطمینان بیشتری داشته باشید,بهتر است که ناشتا باشید و در صبحگاه که ناشتا هستید این تست خانگی را انجام دهید.

تست بارداری خانگی با پودر خردل

یکی دیگر از تست های بارداری به روش خانگی استفاده از پودر خردل است، این پودر خاصیت های بی شماری دارد و تنظیم دوره قاعدگی یکی از مهمترین مزیت ها و خواص پودر خردل است. تست بارداری با پودر خردل توسط خیلی از افراد انجام می شود و در اکثر موارد خصوصا اگر در زمان مناسب امتحان شود نتیجه مثبتی داشته است، از این رو اگر می خواهید از بارداری خود مطلع شوید از پودر خردل برای تشخیص استفاده کنید.

نحوه انجام تست بارداری خانگی با پودر خردل

برای انجام تست بارداری با پودر خردل، حدود ۲/۱ تا ۴/۳ پودر را در آب وان حمام ریخته و در آب قرار گیرید. این آزمایش به اندازه یک روز تمام زمان نیاز دارد و می توانید ۲۴ ساعت بعد جواب را مشاهده نمایید. اگر دوره قاعدگی شما به صورت طبیعی رخ دهد جواب منفی است و در صورتیکه دوره قاعدگی شما قطع شود به احتمال خیلی قوی باردار هستید.

تست بارداری خانگی با ادرار

اگر باردار باشید ترکیب ادرار شما فرق می کند. در واقع شروع بارداری با تغییرات زیادی همراه خواهد بود به همین دلیل از ادرار برای تشخیص بارداری استفاده می شود. تست بارداری خانگی با ادرار هم مانند دیگر روش ها ساده است و می توانید با کمی صبر متوجه شوید که آیا باردار هستید یا خیر؟

نحوه انجام تست بارداری خانگی با ادرار

کافیست ادرار خود را در ظرفی جمع آوری کنید و چیزی در حدود ۷ دقیقه صبر کنید. اگر در بالای ادرار شما لایه ای ظاهر شد نشانه اینست که شما باردار هستید و اگر هیچ لایه ای را مشاهده نکردید پاسخ منفی است، در واقع تست بارداری خانگی با ادرار یک روش بسیار قدیمی است که نتیجه درستی دارد و توسط خیلی از افراد امتحان می شود.

تست بارداری خانگی با شکر

تست بارداری با شکر به اینصورت است که باید مقداری قند را درون یک ظرف بریزید سپس نمونه ادرار خود را درون این ظرف ریخته و منتظر بمانید! اگر شکر شکل بگیرد نشان دهنده اینست که شما باردار هستید درغیر اینصورت جواب منفی است در واقع اگر قند حل شود شما باردار نیستید.

تست بارداری خانگی با شامپو

جالب است بدانید: شامپو به دلیل ترکیبات شیمیایی و اینکه در گروه مواد شوینده قرار دارد می تواند با ترکیب ادرار شما واکنش نشان دهد. تست بارداری با شامپو هم مانند تست بارداری با عسل و دیگر روش های تست های بارداری خانگی می تواند نتیجه درستی را به شما نشان دهد.

نحوه انجام تست بارداری خانگی با شامپو

یک ظرف تهیه کنید و مقدار کمی شامپو را درون ظرف بریزید. سعی کنید اینکار را در صبح انجام دهید تا نمونه اولیه ادرار خود را درون این ظرف ریخته و چیزی در حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، اگر تغییر رنگی را مشاهده کردید نشانه اینست که شما باردار هستید، در غیر اینصورت پاسخ منفی است.

تست حاملگی خانگی کلم قرمز

جالب است بدانید: در قدیم و ندیم با استفاده از کلم قرمز می توانستند جنسیت جنین را تشخیص دهند، این روزها هم با استفاده از تست بارداری با کلم قرمز برای تشخیص بارداری استفاده می شود.
نحوه انجام تست بارداری خانگی با کلم قرمز

این مطلب را نیز ببینید  دانستنی های تغذیه نوزاد با شیر خشک

یک کلم قرمز را خوب ریز کنید و با آب جوش بجوشانید، سپس آب آن را بگیرید و با ادرار صبح در یک ظرف بریزید، اگر محلولی که ایجاد می شود به رنگ بنفش و یا صورتی باشد نشان می دهد که شما باردار هستید در غیر اینصورت باردار نیستید.

تست بارداری خانگی با نمک

نمک یک شیمیایی خالص است که می تواند HCG ادرار را تشخیص دهد. تست بارداری با نمک همانند تست بارداری با عسل بسیار کاربرد دارد و توانسته نظر خیلی از افراد را به این روش جذب کند و شما هم می توانید از روش تست بارداری با نمک برای اطلاع از بارداری خود استفاده کنید.

نحوه انجام تست بارداری خانگی با نمک

سعی کنید اینکار را در صبح انجام دهید، نمک کریستال را در ظرف ریخته و ادرار خود را درون آن ظرف بریزید، ۷ دقیقه صبر کنید، اگر تغییراتی همچون چسبندگی مشاهده کردید، نشان دهنده اینست که شما باردار هستید، در غیر اینصورت جواب منفی است.

تست بارداری خانگی با روغن زیتون و سرکه

یکی از روش های ساده، آسان و کاربردی برای تشخیص بارداری، تست روغن زیتون است که با استفاده از سرکه می توانید متوجه شوید که آیا باردار هستید یا خیر! تست بارداری روغن زیتون و سرکه یک روش بسیار راحت است که با هرگونه تغییر رنگ در آن می توانید بفهمید که حامله نیستید.

نحوه انجام تست بارداری خانگی با روغن و سرکه

مقداری از روغن را با سرکه ترکیب کنید، سپس مقدار کافی از ادرار خود را درون این ترکیب بریزید. اگر مخلوطی که ایجاد می شود به رنگ نارنجی باشد پاسخ بارداری شما منفی است و اگر رنگ سبز شود حامله هستید. این روش برای خانم ها بسیار راحت است و می توانید از این روش برای تشخیص بارداری خود استفاده کنید.

تست بارداری خانگی با سفید کننده

همانطور که می دانید از سفید کننده برای تمیز کردن لباس ها استفاده می شود، جالب است بدانید: در کنار تمیز کردن لباس این ترکیب شیمیایی می تواند حاملگی را هم تشخیص دهد. اگر می خواهید از این روش برای اطلاع بارداری خود استفاده کنید به صورت زیر عمل نمایید:

نحوه انجام تست بارداری خانگی با سفید کننده

برای انجام تست بارداری با سفید کننده، کافیست پودر و یا مایع سفید کننده را در یک ظرف یا فنجان ریخته و ادرار خود را در همان ظرف جمع آوری کنید. اگر ادرار و مایع سفید کننده بودن هیچ چرکی باشد و همه چیز به خوبی حل شود، جواب تست بارداری شما منفی است درغیر اینصورت شما حامله هستید.

تست بارداری خانگی با عسل

تست بارداری با عسل از قدیم و ندیم در میان زنان و مادران رایج بوده و افراد زیادی از این روش برای اطلاع از بارداری خود استفاده کرده اند. این تست توسط خیلی از زنان باردار امتحان شده است و در اکثر مواقع با نتیجه مثبتی همراه بوده است. اگر شما هم نمی توانید تا زمان تشکیل لقاح و آزمایش خون صبر داشته باشید، تست بارداری با عسل یک گزینه مناسب برای شما خواهد بود. تست بارداری با عسل توسط خیلی از افراد امتحان شده است و ۹۰ درصد به نتیجه مثبت رسیده اند.

لازم به ذکر است که این روش ها هیچ مدرک علمی نداشته و صرفا بر اساس تجربیات از گذشته های دور تاکنون رواج دارند. از این رو نمی توانید به صورت صد در صد آنها را ملاک قرار دهید. با این حال تست بارداری با عسل یکی از رایج ترین روش های تست حاملگی است و افراد زیادی با این روش بارداری خود را تشخیص می دهند.

نحوه انجام تست بارداری خانگی با عسل

در زمان خواب یک الی دو قاشق عسل را به همراه آب سرد میل کنید در این زمان اگر باردار باشید دچار درد شدید در ناحیه ناف شده و دل پیچه شدیدی را تجربه خواهید کرد. خوردن عسل با آب سرد در زمان بارداری درد شدیدی را به شما القا خواهد کرد به طوریکه در نواحی شکمتان درد شدیدی را احساس می کنید. زمانیکه درد داشتید نشان دهنده اینست که شما یک فرشته دوستداشتنی را باردار هستید. اگر می خواهید این روش را امتحان کنید و شانس خود را به درستی محک بزنید، بهتر است بعد از اتمام دوره قاعدگی این تست را انجام دهید. همچنین این روش بایستی در شب و در زمان خواب انجام شود تا بتواند شما را به نتیجه ای که می خواهید برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button