۱۲ نکته مهم برای خرید تخت کودک|جواب سوالات شما

کپل پا-خرید تخت کودک
زمان تقریبی مطالعه 7 دقیقه

سلام من افشین لطفی هستم و در این مطلب قصد دارم تا به طور خلاصه و مفید نکاتی در مورد خرید تخت کودک و همچنین چند نکته مهم در مورد استفاده تخت کودک را بررسی کنم.تهیه این مطلب بیشتر به درخواست همراهان عزیز کپل پا میباشد و تنها به مشکلات و تجربه مشتریان برای استفاده از تخت کودک و سرویس خواب نوزاد میپردازد.اگر سوالی در این مورد داشتید حتما در قسمت دیدگاه مطرح کنید تا این مطلب را بروزرسانی کنیم.

سوالات همراهان عزیز در مورد خرید تخت کودک(ریل کشو)

mahvare.moini:سلام پسر من ۲سالشه و سرویس خواب کد۱۰۰ رو از خریدم.اما یک مشکل بزرگ دارم اونم اینه که دست پسرم که خیلی شلوغه چند باری توی ریل کشو‌ها گیر میکنه چه راه حلی برای من دارید؟ره حل شما کشو با ریل مخفی هستش لطفا ادامه متن در مورد انواع ریل کشو را مطالعه کنید

انواع ریل برای کشوها

استفاده از چرخ برای کشوها در تخت کودک

چند نوع ریل برای سرویس خواب نوجوان و سرویس خواب نوزاد مورد استفاده قرار میگیرد.معمولا در کشوهای زیر تخت از چرخ استفاده میشه که مزیت و معایبی دارد.کشوهای چرخی جابجایی تخت را آسانتر میکند،زیرا میتوان هنگام جابجایی کشو را از تخت جدا کرد.تنها مشکل این کشو ها این است که بعد از چند ماه پرز فرش مانع چرخش راحت چرخ ها میشود.

کپل پا-خرید تخت کودک-ریل کشو

استفاده از ریل ساده برای تخت کودک

ریل ساده،که معمولا برای خرید تخت کودک از این ریل‌ها استفاده میشه .این ریل‌ها بسیار راحتتر از چرخ جابجا میشود و بعد از گذشت حتی چند سال سرعت کشوها کم نمیشود و تنها کافیست بعد از یک سال یک مرتبه روغن روی ریل بریزید.اما مشکل خانم معینی با همین ریل ها میباشد که احتمال اینکه دست کودک تا رشد نوزاد وجود دارد.

ریل مخفی برای خرید تخت کودک

معمولا برای خرید تخت کودک و ساخت تخت کودک از ریل های ساده استفاده میشود.اما اگر مایل باشید کشو کمد کودک شما کاملا ایمن و استاندارد باشد،از ریل مخفی استفاده کنید تا خیالتان از بابت ایمنی بسیار راحت باشد.ریل مخفی زیر کشو قرار میگیرد و خاصیت ویژه‌ای که این کشوها دارد،استفاده از آرامبند در این کشو ها میباشد.این ویژگی باعث میشود وقتی میخواهید کشو رو ببندید،چند سانتیمتر مانده به بسته شدن کامل ترمزی که در این ریل‌ها بکار رفته است عمل میکندو خود کشو به آرامی بسته میشود.این امکان باعث میشود دست کودک شما به هیچ وجه لای کشو گیر نکند.

کپل پا-خرید تخت کودک-کشو

ریل بدنه دار (خرید تخت کودک)

ریل بدنه دار معولا برای کشوهای کابینت استفاده میشود اما و برای کشوهای فلزی بیشتر استفاده میشود.در این مدل ریل‌ها به هیچ وجه کودک شما دسترسی به اجزای ریل را ندارد و هیچ گونه خطری کودک را تهدید نمیکند.اما برای کمد و تخت استفاده نمیشود و بیشتر برای کابینت استفاده میشود

چند نکته در مورد خرید تخت کودک

عاطفه حیدری:استاندارد برای فاصله نردهای تخت نوزادی چقدر است؟

قبل از خرید تخت کودک بهتر است استانداردهای تخت کودک را بدانید یکی از این استانداردها فاصله نرده ها میباشد.برای نرده ها معمولا فاصله ۶ تا ۱۰ سانت استاندارد میباشد،و نباید بیشتر از ده سانتیمتر باشد زیرا ممکن است سر کودک در داخل آن گیر کند.نرده ها در هر فاصله ای که باشد،حتما از ضربه گیر استفاده شود.

کپل پا-خرید تخت کودک-تخت نوزاد

miss.mohamadi:سلام عرض میکنم خدمت شما من سرویس خواب نوزاد کد۱۱۲رو خریدم میخوام بدونم چجوری میشه فهمید MDF کیفیت بهتری داره؟

اگر گرده‌های چوب را بین یک ورق پرس کنیم و با چسب مخصوص به هم بچسبانیم،ورق بدست آمده ام دی اف میباشد.و ویژگی این ورق ام‌دی‌اف این است که طرح های زیبایی دارد و مقاومت بالایی دارد.گاهی اوقات تولید کنندگان ورق ام‌دی‌اف برای کم کردن هزینه ها از ام‌دی‌اف بیکیفیت استفاده میکنند.ام‌دی‌اف بی کیفیت به این شکل ساخته میشود و معمولا نمیتوان براحتی تشخیص داد:اگر ورق ام دی اف را یک سانتیمتر در نظر بگیریم سه میلیمتر در بالا و پایین ورق را فشرده پرس میکنند و چهار میلیمتر مغز ام دی اف را با فشردگی کمتر(که معمولا چسب کمتری استفاده میکنند)پرس میکنند.این ورق‌های بیکیفیت براحتی قابل تشخیص نیست.بخصوص هنگامی برای خرید تخت کودک که ساخته شده است به بازار میرویم.پیشنهاد ما به شما خرید از تولید کنندگان اصلی میباشد زیرا معمولا شرکت‌های معتبر کیفیت را فدای کمیت نمیکنند.

کپل پا-خرید تخت کودک-ام دی اف

برای استفاده بهتر از ام دی اف چه نکته ای اهمیت دارد؟

 • به هیچ وجه ام دی اف و ملامینه را در معرض گرمای شدید قرار ندهید.به عنوان مثال تخت خواب کودک از ژوفاژ یا بخاری حداقل ۱۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد.
 • روی ورق ام دی اف را با چاقو یا اشیا تیز اصطلاحا زخمی نکنید زیرا ورق ام دی اف برای افزایش مقاومت چوب روی ام دی اف کشیده میشود و با این کار از مقاومت ورق کم میشود
 • داخل درز‌هایی که از پیچ ها بوجود آمده است را با پولکی بپوشانید

rezaaaa_1365:من یه تخت خواب میخوام برای جلوگیری از شکستن کف تخت راه حل شما چیه؟

همیشه کودک شما آرام نخواهد بود و گاهی اوقات بازی کردن برای کودک لازم است.یکی از بازی هایی که بسیار پرطرفدار میباشد بالا و پایین پریدن کودک روی تخت میباشد.اما اگر ایمنی تخت استاندارد نباشد احتما شکستن تخت وجود دارد.شکستن تخت یکی از بدترین وخطرناکترین اتفاق‌ها برای پدر مادر ها و همچنین تولید کنندگان سرویس خواب کودک میباشد.راه حل کپل‌پا برای این مشکل تقویت قید‌های تخت را تقویت کرده‌ایم تا تخت نوزاد تحمل حداقل ۱۰۰ کیلو را داشته باشد.در ضمن اتصالات تخت و کمد،کره‌ای هستند که بسیار با کیفیت هستند.

hosna-moradi97برای خرید تخت کودک رنگ بهتره یا وکیوم؟

قبل از جواب دادن به سوال شما بایستی روکش وکیوم و رنگ را کاملا بشناسیم.وکیوم یک نوع روکش میباشد که روی ام دی اف قرار میگیرد و با دستگاه وکیوم روی چوبی که با دستگاه سی ان سی طرح خورده کشیده میشود.این روکش با چسب مخصوص روی چوب را کامل میپوشاند.این روکش طرح‌ها و مدل های مختلفی دارد و معمولا طرح‌های شیک و زیبایی دارد.اما نوع دیگری از زیباسازی چوب یا ورق ام‌دی‌اف و یا ملامینه رنگ میباشد که قیمت آن بالاتر از وکیوم میباشد و در جزییات بسیار خاص‌تر از وکیوم میباشد.نکته‌ای که  در مورد رنگ های استفاده شده باید توجه کنیم،رنگ استفاده شده در تخت کودک میباشد که ایجاد حساسیت نکند.

کپل پا-خرید تخت کودک-وکیوم

همانطور که در تصویر بالا میبینید،یک ورق ام دی اف که با گل‌های آماده‌ای که روی آن قرار گرفته است،با ورق وکیوم شده است،و طرح زیبایی به چوب بدون طرخ داده است.مراقب باشید تا در گوشه های گل و برآمدگی ها را با اشیا تیز زخمی نکنید،چون ممکن است ورق در برخورد با هوا بعد از گذشت یک سال جدا شود.

نکته‌ای که حتی خریداران هم در خرید تخت کودک  توجه نمیکنند

این نکات را کسی به شما نمیگوید در حالی که در هنگام ساخت کمد و ویترین برای سرویس خواب نوزاد تنها  پنج دقیقه وقت سازنده را میگیرد.و من واقعا نمیدانم چرا هیچ کسی رعایت نمیکند.در هنگام خرید تخت کودک به ایمنی طبقات در کمد و ویترین توجه کنید.بچه ها برای برداشتن اسباب‌بازی در طبقات بالا تمام وزن خود را روی طبقات می‌اندازند تا از آن برای بالارفتن و رسیدن به طبقات بالا استفاده کنند.اگر طبقات کمد و ویترین را محکم به بدنه تخت متصل کنیم به هیج وجه مشکلی برای کودک شما پیش نمی‌آید.تنها چند دقیه زمان برای اینکه چند پیچ اضافی در سه طرف هر طبقه بزنیم زمان میبرد.

کپل پا-خرید تخت کودک-کمد کودک

mina-davarzani:استانداری برای خرید تخت کودک وجود داره یا نه؟

وقتتون بخیر اگر قصد خرید تخت کودک را دارید آخرین استاندارد تخت کودک بر اساس کمیسیون امنیت محصولا مصرف کننده در امریکادر سال ۲۰۱۱ میباشد که به شرح زیر است و معمولا برای تمام کشور ها مورد استفاده است.

 1. شکاف میان تخت و تشک نباید بیشتر از ۳ سانتیمتر باشد:برای این کار بهتر است از تست دو انگشت استفاده کنید به این گونه که همسر شما دو انگشت خود را بین تشک و تخت قرار میدهد اگر انگشت براحتی داخل این شکاف قرار گرفت،برای نوزاد شما خطرناک میباشد زیرا ممکن است دست یا پای نوزاد در این درز گیر کند
 2. تخت کودک نباید گوشه های تیز داشته باشد: میتوان گفت گوشه های تیز در سنین پایین خطری برای نوزاد شما نخواهد داشت،اما بعد از چند ماه و بعد از به حرکت درآمدن نوزاد این گوشه‌ها ممکن است خطرآفرین باشد
 3. تخت بایستی محکم به هم متصل شده باشد:اگر در هنگام خرید تخت کودک دفترچه راهنمای همراه تخت خواب کودک باشد، میتوانید خودتان نصب تخت را انجام دهید،اما اگر دفتر چه همراه تخت خواب نوزاد نباشد بایستی شرکت مربوطه نصب تخت خواب کودک را بر عهده بگیرد و حتما محکم به هم متصل باشد و به هیچ وجه سرویس خواب نوزاد صدایی ندهد
 4. فاصله نرده ها باید استاندارد باشد:درابتدا متن در این مورد صحبت شده است
 5. از بالشت،عروسک و ملحفه نرم در تخت کودک استفاده نکنید:این کار ممکن است بسیار خطرناک باشد و هنگام خواب باعث خفگی نوزاد بشود.و برای اینکه نوزاد آسیب نبیند میتوان از ضربه گیر تخت استفاده کرد.ضربه گیر تخت کودک را بعد از اینکه توان نشستن را داشت از تخت جدا کنید.چون ممکن است کودک از ضربه گیر برای بالا رفتن از تخت خواب کند
 6. از رنگ های استاندارد برای تخت خواب کودک استفاده کنید:رنگ هایی که دارای سرب هستند برای کودک بشدت مضر هستند و متاسفانه کنترلی برای رنگ استفاده شده توسط مشتری وجود ندارد و این کار توسط آزمایش انجام میشود.پیشنهاد میکنم از شرکت های معتبر خرید تخت کودک خود را انجام دهید تا خیالتان بابت رنگ استفاده شده راحت باشد.

 

 

 

‫2 نظر ارسال شده در “۱۲ نکته مهم برای خرید تخت کودک|جواب سوالات شما

 1. نازگل :

  سلام وقتتون بخیر از مطالب مفیدتون خیلی خیلی تسکر میکنم
  یه سوال داشتم ازتون
  چند نوع چوب برای ساخت سرویس خواب نوزاد استفاده میشه؟ راش و بلوطو خودم میدونم اما توضیح بدید ممنون میشم در مورد همشون

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button