چند راهکار ساده برای سرگرم کردن کودکان

سرگرم کردن کودکان
زمان تقریبی مطالعه 5 دقیقه

سرگرم کردن کودکان خصوصا در روزهای بارانی یکی از کارهای سخت و دشوار است خصوصا اگر دو الی سه کودک در خانه داشته باشید، از طرفی گاهی اوقات با تنوع بازی هایی که برای سرگرم کردن کودکان وجود دارد نمی دانیم کدامیک را انتخاب کنیم! آیا تا به حال فکر کرده اید چطور کودکانتان را سرگرم می کنید؟ چه بازی هایی را برایشان درنظر می گیرید؟  بازی های کامپیوتری و یا بازی هایی که در آنها تحرک و نشاط ایجاد کند؟ با ما همراه باشید تا شما را با چند بازی ساده و نشاط آور که در کودکان تحرک ایجاد می کند آشنا کنیم.

از بازی های دوران کودکی خودمان شروع کنیم!

بازی اسم-فامیل، نقطه بازی و دیگر بازی های دوران کودکی خودمان هم می تواند چند بازی ساده و هیجان انگیز باشد. در روزهای بارانی حوصله‌ی کودکان سر می رود و حالت کلافه کننده ای به آنها دست می دهد می توانید لیست چنین بازی هایی را که با قلم و کاغذ در ارتباط هستند را بنویسید تا از آنها هم استفاده کنید.

پازل برای سرگرمی کودکان

پازل یکی از بازی های مورد علاقه کودکان است که برای لذت بردن از وقت یکی از بهترین بازی هاست. می توانید برای اینکه کودکان خود را سرگرم کنید، چند پازل خریداری کرده و در روزهایی که حوصله آنها سر رفته است برای سرگرم کردن کودکان از آن استفاده کنید.

قایم موشک

قایم موشک یکی از بهترین و هیجان انگیزترین بازی هاست که حتی در فضای بسته خانه هم می توان آن را انجام داد. می توانید فضای خانه را تاریک کنید و یک نفر چشم بگذارد و بقیه پنهان شوند. در تاریکی هیجان بازی بیشتر می شود و شور و نشاط خاصی ایجاد می کند.

این مطلب را نیز ببینید  پیشگیری و درمان اسهال کودکان
سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

بازی گوش دادن

خلاقیت باعث می شود بتوانید راهکارهای ساده ای برای سرگرم کردن کودکان انتخاب کنید، یکی از این راهکارهای خلاقانه، استفاده از بازی گوش دادن است. به طور مثال چند اشیاء مانند گلدان، شانه، لیوان و قاشق را انتخاب کنید، آنها را به کودکان نشان دهید و از یکی از آنها بخواهید چشمان خود را ببندد. سپس باید صدایی که با ضربه به اشیاء شنیده می شود را خوب گوش بدهد تا تشخیص دهد صدا مربوط به کدام اشیاء است.

سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

خانه سازی

یکی از بازی های محبوب کودکان خانه سازی است که غالبا ابزار و لوازم ساختمان سازی آنها در خانه ها وجود دارد، اگر هم هنوز وقت نکرده اید این اسباب بازی را برایشان خریداری کنید، می توانید از کارتها و چوب بستنی استفاده کنید و آنها را برای ساختن برج و ساختمان تشویق کنید. همچنین می توانید یک مسابقه ترتیب دهید و به هر کسی که بلند ترین ساختمان را ساخت یک جایزه هیجان انگیز بدهید.

سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

 

کارت بازی کنید!

یکی از بازی های خلاقانه که در روزهای بارانی یک راه ایده ال برای سرگرم شدن است، کارت بازی است. کارت بازی بسیار جالب و خلاقانه است و می توانید بازی های جالبی با کارت ها انجام دهید. چه کودکان و چه نوجوانان می توانند با این کارت ها بازی های هیجان انگیزی انجام دهند.

کارت بازی با کودکان
کارت بازی با کودکان

مجسمه بازی را امتحان کنید!

در مجسمه بازی به اینصورت است که آهنگ های دلخواه کودکان را اجرا می کنید و کودکان می رقصند، منتها به محض قطع شدن آهنگ باید در همان حالتی که هستند بمانند. باید در همان وضعیت بدون هیچ حرکتی توقف کنند. این بازی بسیار هیجان انگیز و جالب است و می تواند حسابی کودکانتان را سرگرم کند. خصوصا اگر چند فرزند در خانه دارید حتما از این بازی در اوقات بیکاری استفاده کنید.

این مطلب را نیز ببینید  قیمت انواع سرویس خواب نوجوان|تخت خواب یک نفره
سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

بازی های دست جمعی!

خیلی از مواقع که روزهای بارانی را در کنار هم می گذرانیم، نه تنها کودکان بلکه خودمان نیز خسته و کسل می شویم. در چنین مواقعی بهترین کار اینست که با کودکانمان بازی کنیم و این بازی را به صورت خانوادگی انجام دهیم. می توانید از اینترنت بازی های خلاقانه ای را انتخاب کنید، به طور مثال بازی هپ، بیست سوالی و گل یا پوچ بازی هایی هستند که به صورت خانوادگی هم می توانیم آنها را انجام دهیم. یکی از هیجان انگیزترین بازی هایی که می تواند حسابی سرگرمتان کند، پانتومیم است. تک به تک می توانید نقشی را اجرا کنید و بقیه شانس خود را در شناسایی آن نقش محک بزنند.

سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

لی لی بازی کنید!

لی لی را می توانید در فضای بسته و در خانه هم انجام دهید. می توانید با گچ خانه های لی لی را در هر جایی که دوست دارید بکشید و هر بازیکن با انداختن یک سنگ در خانه ها به طوریکه روی خط نماند شروع به بازی کند. لی لی بازی کردن جالب است و به آنها انرژی می دهد.

بازی حفظ تعادل

یکی از بازی هایی که در اغلب خانه ها انجام می شود و کودکان به این بازی علاقه مند هستند بازی تعادل است. در این بازی کودک باید روی خط صافی که روی سطح کشیده شده است راه برود و تعادل خودش را حفظ کند. برای اینکه هیجان بیشتری به بازی تعادل بدهید، می توانید از کودک خود بخواهید این بازی را به صورت عقب عقب هم انجام دهد. می توانید موسیقی دلخواه کودکتان را اجرا کنید و حال و هوای بازی را در خانه ایجاد نمایید.

این مطلب را نیز ببینید  جالبترین دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ۲۰۱۹
سرگرم کردن کودکان
سرگرم کردن کودکان

بازی پیدا کردن اشیاء گمشده

یکی از بازی هایی که با استقبال بی نظیر کودکان روبرو شده است، پیدا کردن اشیاء گمشده است. می توانید روی یک کاغذ تمامی قواعد بازی را یادداشت کنید، اشیاء گمشده را در جاهای مختلفی پنهان کنید و از راحتترین مکان شروع کنید، به اینصورت که اولین چیزی که کودک باید آن را پیدا کند را در جایی قرار دهید که بتواند به راحتی آن را پیدا کند. برای این بازی پاداشی هم در نظر بگیرید و می توانید به عنوان مثال چند سکه را به عنوان جایزه در نظر بگیرید و آن را در بخش های مختلف پنهان کنید تا با پیدا کردن این سکه ها هیجان بیشتری نسبت به بازی داشته باشند.

جان کلام

اینکه چه نوع بازی را به کودکان خود آموزش دهیم بسیار مهم است. بازی های پی در پی با تبلت و کامپیوتر آنها را از بازی های شاد و پر تحرک دور می کند و یک عادت نامناسب برای آنها تکرار می شود. راهکارهای ساده و شادی را برای سرگرم کردن کودکان خود انتخاب کنید که برایشان لذت بخش باشد و آنها را به تکاپو و تحرک تشویق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button