تاثیر و عوارض قرص لتروزول بر جنسیت جنین و دوقلوزایی

قرص لتروزول-کپل پا-تاثیر قرص رو بارداری
زمان تقریبی مطالعه 11 دقیقه

شاید برای شما هم سوال پیش آید که آیا قرص لتروزول بر جنسیت جنین تاثیر دارد؟ در واقع لتروزول یک قرص خوراکی است که غالبا به زنانی که دچار ناباروری هستند تجویز می شود. در واقع زنانی که با استفاده از کلومیفن باردار نشده اند می توانند با مصرف قرص لتروزول باردار شوند. از این رو این داروی خوراکی برای درمان ناباروری تجویز می شود. جالب است بدانید: این قرص به منظور درمان سرطان سینه تولید شده است منتها با توجه به کاربردی که دارد به عنوان یکی از مهمترین داروهای درمان ناباروری شناخته شده است و توسط تعداد کثیری از پزشکان برای زنانی که دچار نازایی هستند مورد استفاده قرار گرفته است. ما نیز قصد داریم در رابطه با داروی لتروزول و فواید آن و همچنین در پاسخ سوال تاثیر قرص لتروزول بر جنسیت جنین، مطالب مهم، مفید و مختصری را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم.تمام اطلاعات این مقاله از سایت معتبر cbsnews گرفته شده است پیشنهاد میکنم از مطلب این سایت دیدن کنید.

بیایید ببینیم قرص لتروزول چیست

تعریف علمی و عمومی قرص لتروزول

لتروزول در گروه داروهایی قرار دارد که باعث کاهش سطح هورمون استروژن در زنانی می شود که یائسه هستند، این قرص با افزایش سطح هورمون استروژن، از رشد تومورهای پستان جلوگیری می کند به همین دلیل لتروزول یکی از داروهای کاربردی برای پیشگیری و درمان سرطان سینه است. این روزها افراد زیادی برای درمان ناباروری خود به پزشک مراجعه می کنند،داروی لتروزول نه تنها برای درمان و پیشگیری از سرطان سینه به کار می رود، در واقع این بیماری که به گمان خیلی از افراد قابل درمان نیست، با تجویز داروهایی درمان پذیر شده و سرطان سینه با تشخیص زود هنگام در گروه بیماری هایی قرار دارد که قابل درمان است. امروزه با پیشرفت علم پزشکی تقریبا برای هر نوع بیماری یک راه حل وجود دارد و می توان بیماری های سخت را هم تحت کنترل درآورد. سرطان سینه در میان خانم ها بسیار رایج شده و به صراحت می توان گفت: بیماری چندان خطرناکی نیست و می توان با تشخیص زود هنگام مراحل درمان را آغاز نمود. یکی از داروهایی که برای درمان سرطان سینه مورد استفاده قرار می گیرد، قرص لتروزول است. این قرص تاثیر فوق العاده ای در درمان سرطان سینه دارد و توسط پزشکان تجویز می شود. همچنین مصرف لتروزول باعث افزایش ضخامت آندومتر و قاعدگی های یک تخمکی می شود.

"کپل

قرص لتروزول و جنسیت جنین

یکی از کاربردهای جالب و هیجان انگیز داروی لتروزول تغییر جنسیت جنین است! جالب است بدانید: مصرف این قرص کمک می کند تا شما به جنسیت جنین هم پی ببرید، به این معنا که قرص لتروزول بر جنسیت جنین تاثیرگذار است و می تواند جنسیت جنین را تغییر دهد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که در دوران بارداری خود ازداروی لتروزول استفاده می کنند تا درصد زیادی صاحب یک پسر بازیگوش و دوستداشتنی می شوند. در واقع داروی لتروزول پسرزایی را افزایش می دهد و اگر با مشورت پزشک خود بخواهید جنین پسر را باردار باشید می توانید ازداروی لتروزول استفاده کنید. منتها هنوز هیچ دلیل علمی برای آن ثابت نشده است و هیچ استناد علمی برای آن وجود ندارد.

کپل پا-قرص لتروزول-جنسیت جنینقرص لتروزول

مقدار و نحوه مصرف لتروزول

نحوه مصرف این قرص و همچنین مقداری که باید مصرف شود توسط پزشک تجویز می شود. شما می توانید برای مصرف داروی لتروزول در دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید و مقداری که او درنظر می گیرد را مصرف نمایید. به طور مثال برای افرادی که دچار سرطان سینه هستند روزانه ۲٫۵ میلی گرم تجویز می شود و افراد بایستی این مقدار را یک بار در طول روز مصرف کنند. در مقابل افرادی که برای باروری و درمان نازایی از این قرص مصرف می کنند بایستی از روز سوم قاعدگی تا ۵ روز بعد این قرص را مصرف کنند. بنابراین برای مصرف داروی لتروزول بایستی با توجه به نظر پزشک اقدام کنید.

این مطلب را نیز ببینید  مشاور روانشناسی بالینی(معرفی کتاب رواشناسی کودک و نوجوان+فیلم)

تفاوت قرص لتروزول و کلومیفن

فولیکولهای نابالغ و بی‌کیفیت در لتروزول کمتر از کلومیفن است.از این بابت قرص لتروزول بهتر است .و همچنین تعداد این فولیکولهای نیز نسبت به کلومیفن کمتر است که باعث کمتر شدن احتمال دوقلوزایی یا چند قلو زایی میشود.میزان بارداری با قرص لتروزول بیشتر از کلومفین است و قرص لتروزول ضخامت اندومتر را زیاد میکند

نکاتی که باید در ارتباط با مصرف لتروزول بدانید!

بی شک برای مصرف هر قرصی بایستی به هشدارها و نکاتی مهم توجه داشته باشید تا مصرف  آن قرص در شما مسمومیت ایجاد نکند.

 • این قرص برای افرادی که هنوز به سن یائسگی نرسیده اند ممنوع است، اگر هنوز سن شما به یائسگی نرسیده است، ازداروی لتروزول استفاده نکنید.
 • قبل از  بارداری حتما حتما باید با پزشک خود در رابطه با مصرف لتروزول مشورت کنید و اگر پزشک شما موافقت کرد از این قرص مصرف کنید. 
 • برخی از افراد با مصرف یکسری از داروها دچار حساسیت و آلرژی می شوند که این مورد هم با نظر پزشک متخصص مصرف کنید و همچنین به نکاتی که در بروشور نوشته شده است توجه کافی داشته باشید.
 • اگر در گروه افرادی هستید که به بیماری های کلسترول بالا، بیماری های استخوانی و کبدی مبتلا هستید از مصرف خودسرانه این قرص اجتناب کنید.
 • می توانید لتروزول را همراه با غذا و یا بعد از غذا میل کنید. اگر پزشک در دوران مصرف این قرص آزمایش هایی را از شما خواست حتما آنها را انجام دهید.
 • اگر نوبت مصرف قرص را فراموش کردید دو قرص را با هم نخورید همان یک دوز کافیست. خودسرانه دوز را افزایش ندهید.
 • غالبا این دارو کمی خواب آور است از این رو در زمان مصرف لتروزول از رانندگی و کارهایی که به هوشیاری بالا نیاز دارد اجتناب کنید.
 • اگر در زمان مصرف این قرص دچار تنگی نفس، بیماری های پوستی و گلو درد شدید، حتما مصرف قرص را قطع کنید.
 • یادتان باشد شما در دوران بارداری به سر می برید و این دوران بسیار بحرانی و حساس است و بایستی برای مصرف هر نوع دارویی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.داروی لتروزول به دلیل
 • کاربردی بودنش ممکن است برای شما حساسیت ایجاد کند از این رو حتما با پزشک خود مشورت کنید.

دلایل تجویز قرص لتروزول چیست؟

قرص لتروزول با توجه به کاربردهایی که دارد برای موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرد و پزشکان این قرص را برای بیماری های مختلفی تجویز می کنند. در ادامه به این موارد می پردازیم.

زنانی که دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند!

قرص لتروزول غالبا برای زنانی که دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک می شوند به کار می رود، سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث ناباروری می شود و یکی از عوامل نازایی در زنان است. زمانیکه زنان دچار این مشکل باشند با مراجعه به پزشک میتوانند با مصرف لتروزول این مشکل را برطرف کنند.داروی لتروزول باعث تحریک تخمدان می شود و به دلیل تاثیر گذاری بیشتر نسبت به کلومیفن، منجر به بارداری می شود. این روزها درصد زیادی از زنان دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک می شوند که با مصرفداروی لتروزول می توانند به درمان بپردازند.

"کپل

درمان ناباروری در زنان

ناباروری به دلایل مختلفی روی می دهد، عوامل ژنتیکی و مشکلات و اختلالات جنسی می تواند دو دلیل بارز برای ناباروری باشد، افراد زیادی دچار ناباروری هستند و مدام احساس می کنند هرگز نمی توانند صاحب یک فرشته دوستداشتنی شوند، درحالیکه تصوری کاملا اشتباه است، این روزها دیگر هیچ چیزی غیر ممکن نیست و با آزمایش های مختلف و مراحل درمانی راحت و آسان ناباروری هم قابل درمان است. همچنین  جالب است بدانید: لتروزول باعث تحریک تخمدان می شود، این قرص بدون اینکه سطح استروژن را افزایش دهد، تخمدان ها را تحریک کرده و برای درمان ناباروری بسیار موثر است. این روزها افراد زیادی برای درمان نازایی خود از داروی لتروزول استفاده می کنند و نتایج مثبتی را مشاهده کرده اند. در واقع این قرص بسیار کاربردی است و با تحریک تخمدان می تواند نازایی را درمان کند.

این مطلب را نیز ببینید  تاثیر رنگ سبز اتاق کودک در علم روانشناسی

زنانی که دچار سرطان سینه هستند!

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم برای قرص اتروزول برای درمان سرطان سینه البته با نظر پزشک متخصص مناسب میباشد.این روزها درصد زیادی از زنان از سرطان سینه رنج می برند، ایجاد تومورهای پستان باعث ایجاد این نوع سرطان می شود. برخی از افراد تصور می کنند سرطان قابل درمان نیست درحالیکه این روزها با پیشرفت علم پزشکی با تشخیص زود هنگام بیماری، مراحل درمان آغاز می شود. مهمترین و در عین حال اصلی ترین کاربرد داروی لتروزول، درمان سرطان سینه است و برای از بین بردن تومور استفاده می شود. یکی از کاربردهای این قرص این است که رشد برخی از سلول های سرطانی پستان را متوقف می کند.

"کپل

عوارض مصرف قرص لتروزول

مصرف قرص های خاص در افراد می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. قرص لتروزول هم عوارض خاص خودش را برای بدن دارد، به طور مثال ممکن است دچار اختلالات در خواب شوید، سرگیجه داشته باشید و از سر درد رنج ببرید، این قرص می تواند باعث درد در ناحیه قفسه سینه شود و ممکن است احساس خستگی و کوفتگی کنید. تهوع و گرگرفتگی، سردردهای شدید و غیرطبیعی، لکه بینی غیر طبیعی ، نفخ شکم، بی خوابی و درد شدید در ناحیه شکم از عوارض داروی لتروزول است . در واقع تمامی این عوارض در هر فردی به صورتی جداگانه رخ می دهد و بایستی دقت کنید و در صورت مشاهده یکی از این نشانه ها از مصرف لتروزول خودداری کنید.

"کپل

نحوه مصرف لتروزول

در زمان مصرف داروی لتروزول نیاز است که نحوه مصرف قرص را از پزشک خود سوال کنید، پزشک شما با توجه به دانش و اطلاعاتی که دارد چگونه مصرف لتروزول را به شما انتقال می دهد و می توانید با توجه به دستورالعمل های گفته شده قرص را مصرف کنید. می توانید لتروزول را با غذا و یا بدون غذا میل کنید، سعی کنید هر نوبت را به خوبی به خاطر داشته باشید و مصرف قرص را فراموش نکنید. به توصیه پزشک خود توجه داشته باشید و قرص را دقیقا راس یک ساعت مشخص در روز مصرف کنید.

تاثیرداروی لتروزول بر جنسیت جنین دروغ یا راست؟

برخی اذعان دارند که مصرف داروی لتروزول به دلیل کاهش سطح استروژن می تواند نشان دهنده جنین پسر باشد و در خیلی از موارد دیده شده زنان بارداری که می خواهند یک پسر شیرین و دوستداشتنی را باردار شوند این قرص را در دوران بارداری خود مصرف می کنند. منتها هیچ دلیل علمی برای اثبات تاثیرداروی لتروزول بر جنسیت جنین وجود ندارد. با اینحال برخی از پزشکان و افراد معتقدند مصرف داروی لتروزول شانس پسرزایی را افزایش می دهد.

آنچه باید قبل از مصرف قرص لتروزول بدانید!

 • اگر داروهای مکمل و ویتامین های خاصی را استفاده می کنید بهتر است قبل از مصرف لتروزول با داروساز و یا پزشک مشورت کنید. در واقع احتمال تداخل دارویی قرص لتروزول با دیگر داروهایی که مصرف می کنید وجود دارد و برای پیشگیری از مسمومیت بایستی با داروساز و یا پزشک خود مشورت کنید.
 • در صورت داشتن بیماری پوکی استخوان و بیماری کبد به پزشک مراجعه کنید تا مصرف لتروزول مشکلاتی را برایتان ایجاد نکند. قرص لتروزول برای افرادیکه بیماری های مرتبط با تراکم استخوان دارند و از بیماری های کبدی رنج می برند ممنوع است و افراد بایستی قبل از مصرف قرص لتروزول به این نکته توجه کافی داشته باشند.
 • .در زمان بارداری و شیردهی در رابطه با مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید، چرا که غالبا این دارو برای زنانی که باردار نمی شوند تجویز می شود. در واقع لتروزول یک داروی جادویی برای باروری و درمان ناباروری است و زنانی از این قرص استفاده می کنند که می خواهند ناباروری خود را درمان کرده و باردار شوند، از این رو مصرف لتروزول برای زنان باردار ممنوع است غیر از اینکه پزشک برای تغییر جنسیت جنین این قرص را به شما تجویز کند. همچنین مصرف لتروزول در دوران شیردهی هم ممنوع است و فقط با تجویز پزشک می توانید از این دارو استفاده کنید.
 • اطلاعات کافی در رابطه با دارویی که مصرف می کنیم بسیار مهم است. زمانیکه اطلاعات کافی در رابطه با دارو داشته باشیم می توانیم آن را بدون هیچ مشکلی مصرف کنیم. به همین دلیل توصیه می شود از داروساز در رابطه با مواد تشکیل دهنده لتروزول سوال بپرسید.
 • در صورتیکه سن شما بیشتر از ۶۵ سال است بهتر است این دارو را با دقت مصرف کنید. در واقع این قرص برای افرادی که سن آنها بالای ۶۰ الی ۶۵ سال است ممنوع است با اینحال می توانید از پزشک خود سوال کنید.
 • با نظر پزشک از قرص کلسیم و ویتامین D استفاده کنید.
 • یکی از نکات قابل توجه در رابطه با مصرف قرص لتروزول اینست که احتمال شکست استخوان زیاد است و اگر در گروه افرادی هستید که از درد استخوان رنج می برید حتما با پزشک خود مشورت کنید تا از ایجاد ضایعات استخوانی در امان باشید.
این مطلب را نیز ببینید  قیمت سیسمونی نوزاد سال۹۸

"کپل

آیا لتروزول باعث دوقلوزایی می شود؟

در خیلی از مواقع داروهایی که برای درمان ناباروری تجویز می شود احتمال چند قول زایی را افزایش می دهد و تحقیقات نشان می دهد تعداد کثیری از زنانی که برای درمان ناباروری خود از داروهایی درمانی استفاده کرده اند دوقلو به دنیا آورده اند، جالب است بدانید: مصرف قرص لتروزول شانس زنان باردار را در دوقلوزایی افزایش می دهد و زنانی که از این قرص مصرف می کنند در خیلی از مواقع دوقلو باردار می شوند.. اگر شما هم می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید می توانید شانس خود را محک بزنید و با مشورت پزشک و با مصرف قرص لتروزول صاحب یک دوقولوی دوستداشتنی شوید.

مبحث دوقلوزایی بیشتر تجربی میباشد و تحقیق علمی روی آن انجام نشده است

"کپل

چگونه قرص لتروزول را مصرف کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، بهترین زمان برای مصرف قرص لتروزول بعد از غذا است، برای اینکه دارو به خوبی تاثیر بگذارد آن را فراموش نکنید و با مشخص کردن یک زمان در روز، راس ساعت قرص را مصرف کنید. بهتر است قبل از مصرف این قرص با پزشک خود مشورت کنید و به همان طریقی که پزشک تجویز می کند دارو را مصرف کنید.

چه افرادی نباید از قرص لتروزول استفاده کنند؟

اگر در گروه افرادی هستید که به لتروزول حساسیت دارید و یا ترکیباتی که در این قرص وجود دارد باعث حساسیت در شما شده است، مصرف نکنید. در دوران بارداری و شیردهی حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر هنوز به سن یائسگی نرسیده اید از مصرف این دارو خودداری کنید. همچنین مصرف لتروزول قبل از سن ۱۸ سالگی ممنوع است.
و خلاصه کلام اینکه در صورت حساسیت شدید نسبت به لتروزول و اختلالات کبدی به طور جدی از مصرف این قرص خودداری کنید.

مدت زمان مصرف لتروزول

شاید برایتان سوال پیش بیاید که برای مصرف  لتروزول چه مدتی باید به مصرف ادامه دهید، در واقع این قرص با توجه به شرایط شما با نظر پزشک تجویز می شود از این رو بایستی از خود پزشک سوال کنید. برای افرادی که درمان سرطان سینه خود را آغاز کرده اند ۵ سال بایستی به مصرف ادامه دهند.

"کپل

جمع بندی تاثیر قرص لتروزول بر جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین و تغییر آن گاهی اوقات حس مشترک تمامی مادران است که دلشان می خواهد یک دختر دوستداشتنی و یا یک پسر قوی باردار باشند. در واقع این حس بین تمام مادران جوان و کنجکاو مشترک است و دلشان می خواهد هر چه زودتر شانس خود را در تشخیص جنسیت جنین محک بزنند. این روزها عوامل زیادی دست در دست هم می دهد تا بتوانیم جنسیت جنین را از روی ویار و یا شرایط فیزیکی و ظاهری تشخیص دهیم، با اینکه هیچ یک از این نشانه ها به صورت علمی ثابت نشده اند با اینحال از قدیم در میان زنان رسم بوده و با دیدن چند نشانه می توانستند جنسیت جنین را تشخیص دهند. در کنار تمامی این عوامل مصرف لتروزول هم با توجه به اینکه هیچ دلیل علمی برای آن ثبت نشده است با اینحال درصد قابل توجهی را به خودش اختصاص داده است و در خیلی از مواقع مصرف آن نشان دهنده جنین پسر خواهد بود. از این رو می توانید با توجه به مطالب گفته شده در این مطلب و مشورت پزشک خود با مصرف این قرص صاحب یک شازده بازیگوش شوید.

قرص لتروزول-کپل پا
قرص لتروزول-کپل پا-تاثیر قرص

‫27 نظر ارسال شده در “تاثیر و عوارض قرص لتروزول بر جنسیت جنین و دوقلوزایی

 1. یگانه :

  سلام ۳۰سال دارم و قصد بارداری دکتر قرص لتروزول دادکه از روز سوم تا ۷ قاعدگی خوردم و بعدهم قرص متفورمین(فک کنم)خوردم و ۱۰روز از قاعدگی گذشت و بی بی چک زدم و منفی بود و بعد از ۱۰ روز پریود شدم .ایا احتمال دارد که باردار باشم؟؟و اینکه اشکالی نداره از روز سوم قرص لتروزول رو مجدد شروع کردم.البته من پلی کیستیک هم هستم

 2. شادي :

  سلام من ۴ ماه اقدام به بارداری میکنم و باردار نشدم تمام آزمایشات و سونو من و همینطور همسرم هم نرمال و طبیعی هست دکتر برای این ماه به من همین قرص لتروزول داده و الان روز سوم پریودم هست و از دیروز شروع کردم به خوردن و ۵ روز دیگه هم باید بخورم چه قدر تاثیر گذار هست روی حاملگی یعنی با یک دوره مصرف احتمال بارداری هست؟

 3. نسیم :

  سلام
  من برای چکاپ قبل از اقدام ب بارداری رفتم دکتر و بعداز سونوگرافی گفت فولیکول سایز۱۵m مناسب نیست و بهم کلومیفن داد و این ماه ک قصد بارداری داشتم بعد از سونو متوجه تعدادزیاد تخمکهای ۱۶ و ۱۷mm شدم و نمیخوام دوقلو بارداربشم.سایز مناسب تخمک چقدرباید باشه؟
  ضمنا من دلم میخواد پسردار بشم

 4. سمیه کیانی :

  سلام وقتتون بخیر.من ازروز سوم قاعدگی قرص لتروزول زیرنظرپزشک تا ۵روز مصرف کردم وازروز نهم تا ۵روز قرص استرادیول رومصرف کردموازروز۱۷تا ۲۶ سیکل ازقرص مدرکسی پروژسترون استفاده کردم.ولی طبق دوره ۲۸روزه می بایست پریود میشدم ونشدم وازبی بی استفاده کردم ومتاسفانه منفی بود.وهنوز که چهار روز ازاخرین دوره ام میگذره وپریود نشدم چیکارکنم.ایا احتمال بارداری هست یا.احساس گرگرفتگی هم میکنم.ممنون

 5. mahsa :

  سلام من دوتا دختر دارم ۲۹ سالمه و قصد دارم پسر دار شم البته بدون رژیم اگا امپول یا قرصی هس ک ب بتونه بهم کمک کنه معرفی کنید و اینکه چطور استفاده کنم مث امپول hcg و قرص لتروفم ک چی هس و نحوه مصرف

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button