دکوراسیون اتاق نوزاد در سطح جهانی

دکوراسیون اتاق نوزاد
زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه

دکوراسیون اتاق نوزاد هر روز شاهد تغییرات و بیشتر رو به مدرن شدن پیش میرود.اگر میخواهید دکوراسیون اتاق نوزاد شما در سطح جهانی باشد , این مطلب بسیار به شما کمک خواهد کرد تا به دکوراسیون اتاق نوزاد خود , جلوه شگفت انگیز دهید.در ادامه با بررسی صفر تا صد یک اتاق که طراح آن یکی از بهترین طراحان حال حاضر دنیا میباشد در خدمت شما هستیم.
در طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد به چند نکته مهم اهمیت بالایی دارند باید توجه داشته باشیم .اگر فضایی که مابرای نوزاد خود در اختیار داریم کوچک است , چند ترفند وجود دارد تا این فضا را بزرگتر نشان دهیم .در این اتاق به چند نمونه از ایده ها , ترفند ها و خلاقیت های استفاده شده در این اتاق پرداخته ایم.

ترفند اول: رنگ و طرح دیوارو تاثیر آن در دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

در این اتاق نوزاد یکی از ترفندهایی که به خوبی رعایت شده است رنگ روشن دیوار است .همانطور که در مقاله روانشناسی رنگ ها صحبت کرده ایم ,یکی از مهمترین عواملی که باعث میشود فضای اتاق نوزاد ما بزرگتر بنظر برسد ,رنگ دیوار و لوازم سرویس خواب نوزاد میباشد.

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید , در صورتی که از طرح افقی برای رنگ آمیزی اتاق نوزاد استفاده کنید , اتاق نوزاد شما بزرگتر بنظر خواهد رسید .همچنین در رنگ آمیزی دیوار در صورتی که طرح های عمودی استفاده شود اتاق بلند تر بنظر میرسد.

ترفند سوم: تاثیر نورپردازی در دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

بدون شک بی ضرر ترین نور برای نوزاد شما نور طبیعی آفتاب است .بنابراین سعی کنیم در دکوراسیون اتاق نوزاد نور آفتاب را مدنظر بگیریم.در این اتاق از نور طبیعی برای تامین نور مورد نیاز نوزاد استفاده شده است.

این مطلب را نیز بخوانید  چطور نوزاد را بخوابانیم؟ روش های کاربردی و ساده برای خواباندن نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

همانطور که مشاهده میکنید لزومی ندارد که حتما اتاق را از لامپ های رنگی و روشنایی زیاد پر کنیم . برای نورپردازی در این اتاق , از یک آباژور و یک چراغ سقفی که از قابلیت تنطیم کننده شدت , استفاده شده است که نور لازم در شب را برای کودک تامین میکند و همچنین دکوراسیون اتاق نوزاد را جذاب تر میکند.

ترفند چهارم :کمد استاندرد که بینهایت زیبا و جادار است

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

 

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

در طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد در هنگام تهیه کمدعلاوه بر استحکام کمد باید به این نکته توجه کنیم که ,اندازه کمد و تعداد کشوهای کمد جوابگوی تعداد لباس های نوزاد ما باشد.

در این کمد از تعداد کشوهای کمی استفاده شده ولی با خلاقیت طراح و استفاده از سبد برای داخل کمد , تمام قسمت های کمد به صورت مجزا قابل استفاده شده است.

ترفند پنجم استفاده از دراور جذاب به عنوان میز تعویض نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

یک دروار زیبا و محکم ,که میتوان از آن به عنوان میز تعویض نوزاد استفاده کرد ,برای اتاق نوزاد ضروری است . قرار گرفتن این دروار در کنار پنجره و رنگ فوق العاده و کشو های زیاد این دراور هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کاربردی بودن جذابیت اتاق رو چند برابر کرده.

ترفند استفاده از اکسسوری در دکوراسیون اتاق نوزاد

این ضرب المثل که( زیبایی در سادگی)در این اتاق بسیار بچشم میخورد و وجود این تابلو های عکس که به سادگی و زیبایی در کنار هم بر روی دیوار اتاق نصب شده است, اتاق نوزاد را به اتاقی لوکس و جذاب تبدیل کرده است.

این مطلب را نیز بخوانید  نقش فولیک اسید در سلامتی نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

این حس آرامش مادر که در هنگام شیر دادن به فرزند روی این مبل راحتی بنشیند , بسیار زیبا و آرامش بخش خواهد بود.

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

وجود یه سبد و نصب آن بر روی دیوار و بالای مبل یک ایده بسیار کاربردی است که مادر میتواند کتاب های روانشناسی نوزاد و کتاب های مربوط به کودک خود را داخل آن قرار دهد.
لازم نیست که حتما روی در اتاق را پر کنید از اشکال مختلف در این اتاق برروی در یک آویز زیبا به شکل جغد نصب شده و رنگ سفید در را با یک آویز زیبا , ترکیب کرده است.

دکوراسیون اتاق نوزاد
دکوراسیون اتاق نوزاد

فرض کنیدکه کودک شما روی چنین فرش نرمی بازی کند . سپس به سمت مبل راحتی خود رفته و یک کتاب نقاشی را رنگ آمیزی کند.مطمئن باشید کودک شما حاضر نخواهد شد از اتاق خود بیرون بیاید و بیشتر وقت خود را در این اتاق سپری خواهد کرد.

بسیار مشتاقیم که نظرات را شما در مورد این مطلب بدانیم

0/5 (0 Reviews)
1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Call Now Button