۹طرح بسیار زیبا برای پرده اتاق کودک و نوزاد

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-قهوه ای
زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه

سلام من افشین لطفی هستم و خوشحالم میخوام توی این مقاله برای اتاق کودک شما چند ایده جذاب و کاربردی رو ،برای انتخاب پرده اتاق کودک معرفی کنم.اگر مقاله چگونگی دکوراسیون اتاق کودک رو خونده باشید از اهمیت پرده اتاق کودک برای زیبایی اتاق مطلع هستید.معمولا اتاق کوچک برای بچه ها استفاده میشه و اگر کودک شما این شانس رو داره توی اتاقش پنجره وجود داشته باشه،اهمیت پرده در اتاق کودک اهمیت بیشتری خواهد داشت.پرده اتاق کودک معمولا میتونه یک طرف اتاق رو اشغال کنه پس انتخاب پرده ای که هم از لحاظ روانشناسی و هم از لحاظ زیبایی و جنس پارچه استاندارد باشه اهمیت زیادی داره.توی این مقاله،پرده اتاق کودک رو از لحاظ جنس پرده،طرح‌ها و مدل‌های جدید پرده و همچنین ابعاد مناسب پرده بررسی میکنیم.

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-قلبی

بهترین و مناسب ترین جنس پرده اتاق کودک

برای ساخت پرده از جنس های  مختلفی استفاده میکنند.که هر کدام ویژگی های مخصوص خودشون را دارد.چند نمونه از این جنس پرده را معرفی میکنم و مختصرا مورد استفاده این پرده ها راتوضیح میدم و سپس مدل مناسب برای پرده اتاق کودک رو توصیه میکنم.

  • پرده آستری:که ارزون هستند و قابلیت شستشو دارند و از جنس کتان یا پارچه هایی با کمی پلاستیک تولید شده.معمولا برای محافظ پرده ها از آسیب نور خورشید نصب میشه
  • پارپه دانتل:معمولا برای اتاق نشیمن مدل پرطرفداری هستش اما برای اتاق کودک مناسب نیست.
  • ابریشم و مخمل:برای اتاق نشمین استفاده میشه و بسیار رسمی هست
  • پارچه کتان و پنبه:این مدل پارچه مناسب ترین مدل برای پرده اتاق کودک هستش و معمولا طرح های زیبا و بسیار متنوعی داره.و معمولا برای کودک ایجاد حساسیت نمیکنه
این مطلب را نیز ببینید  تأثیر مطالعه کتاب داستان کودک بر فرزندان

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-استری

ابعاد مناسب پرده اتاق کودک

برای اتاق کودک ابعاد استانداردی وجود نداره و معمولا ابعاد مناسب پرده اتاق کودک به اندازه پنجره بستگی داره.نکته بعدی در مورد ابعاد پرده اتاق کودک اینه که اگر اتاق کودک شما کوچک هستش حتما از پرده های سرتاسری و بلند استفاده کنید تا اتاق بزرگتر بنظر برسه.

مدل مناسب پرده اتاق کودک

مدل ها و طرح های پرده اتاق کودک تمامی نداره و هر روز داره به مدل‌های اون اضافه میشه.اما برای انتخاب مدل مناسب بیشتر به طرح ملحفه،روتختی و فرش دقت کنید.اگر سرویس خواب نوزاد شما ساده هستش براحتی میتونید با استفاده از مدل های فانتزی یا حتی مدل های ساده اتاق نوزاد خودتون رو به اتاقی شیک و خاص تبدیل کنید.

تاثیر روانشناسی رنگ پرده اتاق کودک

یکی از مشتری های کپل پا که اتاق کودکش،فضای کوچیکی داشت از من برای انتخاب پرده راهنمایی خواست.اتاق کوچیک و تخت دوطبقه سفارش داده شده بود.

در ابتدا برای اندازه گیری اتاق نوزاد به منزل ایشون رفتم تا ابعاد مناسب برای تخت دوطبقه و کمد رو اندازه گیری کنم.

رنگ دیوار سورمه ای رنگ بود و اولین تغییری که باید میکرد،این بود که از رنگ های روشن که اتاق نوزاد رو بزرگتر جلوه میداد باید استفاده میکرد.پیشنهاد من رنگ سفید بو.چون رنگ سورمه‌ای اگر به صورت افراطی در اتاق نوزاد استفاده بشه باعث ایجاد افسردگی میکنه.

رنگ تخت کرم و قهوه‌ای انتخاب شده بود و برای انتخاب پرده پیشنهاد دادم از رنگ زرد و از جنس کتان استفاده کنن

بر اساس اتاق خواب نوزاد،تخت و کمد تولید شد و نامتقارن بودن اتاق رو با طراحی کمد پنهان کردیم و از فضای اتاق بیشترین استفاده رو بردیم.

این مطلب را نیز ببینید  بهتره تخت و کمد نوجوان بگیرم،یا تخت نوزاد-نوجوان؟

رنگ زرد پرده باعث ایجاد کم خوابی در کودک شما میشه،اما چون از رنگ زرد رو فقط برای قسمت کمی از اتاق استفاده کردیم،تاثیرات مثبت خودش (شادابی وانرژی زیاد) رو روی کودک میزاره.

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-طوسی کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-اردک

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-بنفش

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-آبی

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-سفید

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-زیبا

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-سفید سبز

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-سفید پرده رنگ

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-پرده زرد

 

کپل پا-سرویس خواب نوزاد-پرده اتاق کودک-بنفش

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button