۱۰+۱مدل جدید تخت و کمد نوزاد پسر و دختر

مدل تخت و کمد نوزاد-کپل پا
زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه

برای اینکه بتوانید بهترین و استاندارترین دکوراسیون اتاق نوزاد را طراحی کنیم،در ابتدا نقشه‎ای را برای اتاق کودک روی یک ورقه کاغد تهیه کرد. مدل تخت و کمد نوزاد پسر، درتناسب ترکیب رنگ های سفید و آبی،از زیبایی خاصی برخوردار هستند.برای انتخاب مدل تخت و کمد نوزاد پسر،علاوه بر زیبایی توجه به استحکام و مقاومت آن اهمیت دارد.در این مطلب قصد داریم تا رنگ مناسب برای مدل تخت و کمد نوزاد پسر،نو جنس سرویس خواب نوزاد و چند تذکر کوتاه برای انتخاب مدل تخت و کمد نوزاد پسر بررسی کنیم تا انتخابی آگاهانه و جذاب داشته باشیم. تخت و کمد نوزاد از مهمترین لوازم اتاق کودک میباشد زیرا فضای زیادی از اتاق را به خود اختصاص میدهد و همچنین زیبایی بسیاری در مدل تخت و کمد نوزاد پسر در سال ۲۰۱۹ تولید شده است که در متن تصاویر این مدل ها برای شما تهیه شده است با کپل پا همراه باشید.

دقت در انتخاب مدل تخت و کمد نوزاد پسر

در انتخاب تخت و کمد نوزاد دقت بسیاری کنید زیرا هر چقدر مدل های تولید شده‌ی یک محصول بیشتر باشد،برای هر شرایط خاصی یک مدل تولید میشود.مثلا تخت دوطبقه برای کسانی که دو کودک دارند و میخواهند از تمام فضای اتاق استفاده بهینه بکنند.پیشنهاد میکنم ابتدا شرایط خودتان را کامل بسنجید سپس اقدام به خرید کنید.یکی از معیارهایی که در انتخاب مدل تخت و کمد کودک بسیار مهم است رنگ تخت و کمد میباشد که در ادامه بررسی میکنیم

مدل تخت و کمد نوزاد پسر-کپل پا-تخت چوبی
تخت چوبی-تخت دوطبقه

رنگ مناسب شما در مدل تخت و کمد نوزاد پسر

رنگ اتاق کودک

روانشناسان در رابطه با رنگها و تأثیرات زیاد آنها سخنان بسیاری گفته اند.آنان استفاده از رنگهای مختلف را در ایجاد آرامش، دور کردن اضطراب و استرس و تحریکات هیجانی مؤثر می دانند.والدین در انتخاب رنگ تخت وکمد نوزاد پسر عقیده بر استفاده از رنگهای سفید، آبی، طوسی و سبز دارند.رنگ سبز یکی از رنگهای آرامش بخش در مدل تخت کمد نوزاد پسر است.این رنگ  قادر به کم کردن اضطراب و استرس در کودکان  می شود.در اکثر مواقع والدین ترجیح می دهند از رنگ آبی در مدل تخت و کمد نوزاد پسر استفاده کنند آبی جزء رنگهای سردی به شمار می آید که می تواند آرامش ببخشد و با پرخاشگری کودک مقابله نماید همچنین ترکیب یکی از دو رنگ سبز یا آبی با رنگ سفید بر زیبایی تخت و کمد نوزاد پسر می افزاید.

مدل تخت و کمد نوزاد پسر-کپل پا-اتاق کودک

تحلیل اتاق نوزاد

طراحی دیوار و تم اتاق کودک آرامش بخش است و تمرکز و حافظه را تقویت میکند

فاصله میله‌ها در تخت نوزادی بیشتر از حد استاندارد است و حتما از ضربه گیر استفاده کنید

دراور بسیار زیبا،مدرن و ساده طراحی شده است و از ایمنی خوبی برخوردار است

این مطلب را نیز ببینید  مدل و عکس سرویس خواب پسر جدید
مدل تخت و کمد نوزاد پسر -کپل پا-اتاق کودک آبی

تحلیل اتاق نوزاد

فاصله نرده‌های و همچنین فاصله ارتفاعی تشک تا میله ها در تخت نوزادی استاندارد است

پایه های تخت و کمد نوزادی پسر استاندارد میباشد و از طراحی زیبایی برخوردار است

گوشه‌های تیز در تخت و کمد نوزادی بکار نرفته است و این مزین بالایی میباشد

رنگ قهوه‌ای برای  تخت و کمد مناسب میباشد(البته به سلیقه والدین بستگی دارد)

مدل تخت و کمد نوزاد پسر-کپل پا-تخت دوطبقه

تحلیل اتاق نوزاد

پله ها ایمنی بالایی ندارند و امکان خطر در برای رفتن به طبقه دوم وجود دارد

رنگ سبز و سفیر برای اتاق بسیار هوشمندانه بکار رفته است

ایمنی طبقه دوم برای تخت خواب دوطبقه رعایت شده است

کشو‌های بکار رفته برای تخت خواب بسیار کاربردی میباشد

مدل تخت و کمد نوزاد پسر -کپل پا-اتاق شیک

تحلیل اتاق نوزاد

جنس استفاده شده در این تخت و کمد نوزاد پسر از چوب بلوط میباشد و بسیار با کیفیت میباشد

قیمت این سرویس خواب نوزاد بالاتر از قیمت ام‌دی‌اف و ملامینه میباشد

میز تعویض روی تخت خواب نوزادی قرار میگیرد و طراحی زیبایی دارد

گوشه های تیز برای این سرویس خواب نوزادی بایستی ایمن شود

مدل تخت و کمد نوزاد پسر -کپل پا-اتاق کودک قرمز

تحلیل اتاق نوزاد

رنگ استفاده شده در این اتاق بسیار هیجان انگیز است و برای کودکان بیش فعال مناسب نیست

رنگ قرمز اشتها را کم میکند و هیجان و شادی را بالا میبرد

بهتر بود رنگ از رنگ‌های استفاده شده برای این اتاق ملایم تر بود

شلف بالای سر نوزاد بایستی در محل دیگری از اتاق نصب شود(خطرناک میباشد)

رنگ دیوار های این اتاق ترکیب خوبی دارد

ایمنی تخت کودک بایستی رعایت شود(از مراکز معتبر خریداری کنید)

مدل تخت و کمد نوزاد پسر-سرویس خواب نوزاد-اتاق کودک

تحلیل اتاق نوزاد

فاصله نرده‌ها و فاصله ارتفاعی تشک تا میله ها در تخت نوزادی استاندارد است

پایه های تخت و کمد نوزادی پسر استاندارد میباشد و از طراحی زیبایی برخوردار است

بهتر است گوشه‌های تیز در تخت و کمد نوزاد پسر ایمن سازی شود

رنگ اتاق سفید بسیار ارامش بخش است و استفاده از رنگ صورتی باعث میشود نوزاد شما اجتماعی تر و شادتر باشد

نوع جنس در مدل تخت و کمد نوزاد پسر

در حال حاضر مدل تخت و کمد نوزاد پسر بیشتر از جنس MDF ساخته می شود.همچنین از نئوپان و چوب خالص نیز برای تخت و کمد نوزاد استفاده می شود.در مقاله عکس تخت خواب پسرانه قیمت و مدل های مختلف جنس تخت نوزاد را بررسی کرده ایم.

مدل تخت و کمد نوزاد پسر

در انتهای این متن ۲۰ مدل تخت کمد نوزاد برای اتاق کودک آمده است اما قبل از مشاهده تصاویر به استاندارهای انتخاب مدل تخت و کمد نوزاد میپردازیم.

  • اولاً در خرید دقت می کنیم که لبه های تخت نوزاد تیز نبوده و دارای لبه گرد باشد.
  • ضمناً از نوارهایی به ضخامت دو میل در لبه های آن استفاده شود بدین ترتیب ایمنی و سلامت نوزاد در برخورد و تماس با تخت بیشتر تأمین می شود.
  • بر اساس نیازتان تخت و کمد نوزاد را انتخاب کنید نه بر اساس تجربه دیگران
  • از شلف دیواری هم حتما استفاده کنید تا زیبایی دیوار های خالی را چند برابر کنید
  • ارتفاع زیر تخت از کف زمین بایستی حداقل بیست سانتی متر باشد.البته میتوان این ارتفاع را کمتر درنظر گرفت اما از نظر فنگ شویی و گردش انرژی مناسب نیست.
  • سعی کنید تخت و کمد نوزاد زائده اضافی نداشته باشد چون ممکن است به دیوار نچسبد و این فضای خالی بین تخت و دیوار بهترین فضا برای گم شدن لوازم کودک است
این مطلب را نیز ببینید  عکس+قیمت تخت خواب پسرانه(مدل‌های جدید و اسپرت)
مدل تخت و کمد نوزاد پسر-کپل پا-کشو
تخت نوزاد-کشو-سیسمونی نوزاد

در زمینه ابعاد تخت با قاطعیت نمی توان ابعادی را اعلام کرد. معمولاً ابعاد تخت در اندازه های

۱۳۰ در ۸۰      بندرت ۱۵۰ در ۸۰        و یا ۱۱۰ در ۸۰  سانتی متر می باشد.

همچنین ارتفاع تخت از ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر متغیر است البته امروزه شاهد ارائه تخت های چند منظوره نوزاد – نوجوان هستیم که از این گونه تختها در ابتدا برای خوابیدن نوزاد استفاده می شود و همزمان با رشد کودک در سنین بالاتر می توان با برداشتن باکس های انتهای تخت آن را به منظور استفاده کودک و نوجوان آماده کرد.

این مدل تخت و کمد نوزاد پسر دارای لبه های بلند است که این لبه ها از سقوط نوزاد به طرف زمین جلوگیری می کنند و با بزرگتر شدن نوزاد می توان به تدریج این لبه ها را کم نمود همچنین با رشد کودک می توان ارتفاع تخت را نیز تغییر داد.

درمدل تخت و کمد نوزاد پسر باید دقت نمود که تخت به گونه ای باشد که برای جلوگیری از جمع شدن حشرات، بتوان مرتباً زیر تخت را تمیز کرد بنابراین پیشنهاد می شود که نسبت به خرید تختی اقدام کنید که در قسمت انتهایی دارای فضای خالی باشد.استفاده از تختهایی که در قسمت زیر تخت دارای کشو می باشند، می تواند در برقرای نظم اتاق کمک کند.

تختی در مدل تخت و کمد نوزاد پسر خوب به نظر می رسد که از میله هایی به فاصله حداکثر ۶ سانتی متر ساخته شده باشد و اگر احیاناً فاصله میله ها بیشتر از ۶ سانتی متر باشد، برای کودک بسیار خطرناک است. زیرا ممکن است که سر کودک در فواصل بین میله ها گیر کند.

مدل تخت و کمد نوزاد پسر-کپل پا-تخت خواب نوزاد
تخت میزبان میهمان-تخت نوزاد نوجوان

تخت نوزاد چرخ دار

اگر فضای اتاق کوچک باشد، استفاده از این نوع تخت مناسب است.تخت را براحتی می توان از یک اتاق به اتاق دیگر هل داد. آنگاه در محل مورد نظر برای ثابت ماندن تخت به قفل کردن چرخهای تخت اقدام کرد.دقت به کیفیت چرخ به منظور خراب نکردن سطوح چوبی و فرش لازم است همچنین کیفیت ساخت این چرخ‌ها مهمترین چیز میباشد.

این مطلب را نیز ببینید  هفته نوزدهم بارداری چه بخوریم؟(تغییرات مادر و جنین)
مدل تخت و کمد نوزاد پسر-سرویس خواب نوزادی
مدل تخت و کمد نوزاد پسر-تخت دومنظوره

چند تذکر در خرید تخت و کمد نوزاد

کمد لباس و کمد اسباب بازی نوزاد باید در جای خود محکم قرار داشته باشند.فاصله بین تخت و تشک باید کمتر از دو انگشت باشد. زیرا خطر گیر کردن قسمتی از بدن کودک در آن وجود دارد.نوزاد بعد از چند ماه همه چیز را به داخل دهان خود می برد.بنابراین جنس پتوی نوزاد باید کاملاً با کیفیت و مناسب باشد.

چون ممکن است کودک گوشه ی پتو را در دهان بگذارد، نباید جنس آن از مواد مصنوعی باشد.زیرا این کار خطرات جدی برای کودک در پی خواهد داشت.در مورد نوزاد باید از پارچه رو بالشی و ملحفه هایی استفاده کرد که ضد حساسیت باشند.در انتخاب مدل تخت و کمد نوزاد پسر باید از خرید تختهای تزئینی خوداری نمود.

ممکن است که تختهای تزئینی دارای زیبایی ظاهری باشند، ولی با شکسته شدن آنها خطرات جدی گریبانگیر نوزاد خواهد شد.بهتر است هنگام خرید تخت نوزاد در داخل مغازه آن را امتحان کرده و خوب تکان دهیم.بدینوسیله از لق نبودن تخت اطمینان پیدا می کنیم.با استفاده از پشه بند می توانیم به سهولت نوزاد را از گزند حشرات نجات بخشیم.دقت کنیم که همواره به خرید تختی اقدام کنیم که به اندازه کافی مقاومت داشته و مستحکم باشد.

همچنین حفاظ تخت  متحرک نباشد.زیرا ممکن است حفاظ بطور ناگهانی از تخت جدا گردد و با افتادن بطرف پایین خدای نکرده موجبات آسیب جدی به نوزاد را در پی داشته باشد و سخن انتهایی این که با درنظر گرفتن تمامی نکات، گذشته از زیبایی تخت، مهمترین موضوع یعنی ایمنی و سلامت نوزاد را نیز در نظر بگیریم.

 

در مدل تخت و کمد نوزاد بالا طراحی کمد بسیار زیبا و خلاقانه میباشد و دستگیره های کمد که در وسط در قرار گرفته‌اند زیبایی و تقارن را به نشان میدهند.

ترکیب رنگ سفید و رنگ چوب بشدت شیک و مدرن میباشد و اتاق را آرامش بخش میکند.تنها نکته‌ای که برای این تخت و دراور باید رعایت شود،امنیت پایه‌هاست که بایستی کاملا ایمن باشد.همچنین فاصله نرده ها استاندارد میباشد.

نکات راونشناسی در این اتاق کاملا رعایت شده است و ترکیب رنگ سبز و سفید بسیار مناسب اتاق کودک میباشدوتنها نکته رعایت نکات ایمنی و شلوغ بودن بیش از حد اتاق میباشد که بایستی رعایت بشود.

در عکس بالا اتاق هم خوش رنگ و آرامش بخش و هم ایمنی تخت و کمد استاندارد میباشد.فرش استفاده شده بایستی از الیاف طبیعی باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button