هیچکس این رازها را در مورد دکوراسیون اتاق خواب به شما نمیگوید

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
زمان تقریبی مطالعه 9 دقیقه

دکوراسیون اتاق خواب از جهات مختلفی بسیار مهم است، اینکه یک اتاق خواب زیبا و خاص طراحی کنیم که بوی آرامش بدهد می تواند تمام آن چیزی باشد که برای یک خواب شیرین و دلچسب نیاز داریم!

گاهی اوقات هم بهانه های شیرینی باعث می شود دست به خلاقیت و ابتکار بزنیم و اتاقی خاص با دکوراسیونی چشمگیر خلق کنیم، تصور کنید تا چند ماه دیگر فرشته دوستداشتنی شما متولد می شود و قرار است اتاق خوابی بی همتا برایش فراهم کنید یا اینکه از محیط تکراری خود خسته شده اید و می خواهید دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر دهید تا کمی حال و هوایتان را تغییر دهد، به صراحت می توان گفت: دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب بایستی به گونه ای باشد که محیطی آرامش بخش خلق کند، امن باشد و آرام و خستگی های کل روز را از ما دور کند.این تغییرات دکوراسیون با تهیه و خرید یک سیسمونی نوزاد که مناسب با دیزاین اتاق خواب فرزند شما می باشد، چشمگیر و قابل روئیت خواهد بود.

فرقی نمی کند دکوراسیون اتاق خواب نوزاد است یا دکوراسیون اتاق خواب نوجوان و حتی اتاق خواب شما، آنچه اهمیت دارد سبک و سیاق و حسی است که به شما القا می کند. از این رو  ما تصمیم گرفتیم در این مطلب در رابطه با” ۱۱ راز دکوراسیون اتاق خواب ” مطالب جدید و کاربردی را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم تا بتوانید بهترین فضای داخلی را برای خودتان و یا کودک دلبندتان خلق کنید. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

گاهی اوقات افراد به دلیل متراژ کم اتاق خواب نسبت به طراحی دکوراسیون بی میل هستند درحالیکه اگر کمی هوشمندانه عمل کنید و لوازم اتاق را با نهایت دقت انتخاب کنید، می توانید از فضای کوچک اتاق برای خلق بهترین دکوراسیون استفاده کنید. دکوراسیون اتاق خواب به هیچ عنوان ارتباطی با متراژ ندارد و کافیست  در انتخاب لوازم اتاق زیرک باشید!

به طور مثال اگر می خواهید دکوراسیون اتاق خواب نوزاد را طراحی کنید، در زمان خرید تخت نوزاد، کمد، گهواره و هر لوازم دیگری بایستی انتخاب درستی داشته باشید و انتخاب های خود را با متراژ اتاق هماهنگ کنید یا اگر دکوراسیون اتاق خواب نوجوان خود را طراحی می کنید، خرید سرویس خواب نوجوان ، کمد و لوازم را متناسب و در اندازه های مناسب خریداری کنید.

همه این المان ها به خودمان بستگی دارد و بس! کمی خلاقیت لازم است تا بهترین و شیک ترین دیزاین را خلق کنید که بوی آرامش بدهد. در واقع استفاده بهینه از فضا باعث می شود فضایی دلنشین خلق کنیم، از لوازم غیر ضروری پرهیز کنید، از خرید تخت و کمد خیلی بزرگ هم اجتناب نمایید تا محیط خود را جذاب و هوشمندانه طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب

شاید احساس کنید، رنگ ها به عنوان اولین المان کمی ابهام برانگیز است، درحالیکه رنگ ها اولین، مهمترین و اصلی ترین المان در دکوراسیون اتاق خواب است!  چه این دکوراسیون اتاق خواب نوزاد باشد یا نوجوان و چه اتاق خواب شخصی خودتان، هیچ فرقی نمی کند، شما باید بتوانید از رنگ های منحصر به فرد محیطی منحصر به فرد خلق کنید!

رنگ ها نقش بسیار مهمی در جلب توجه بیننده دارند و زمانیکه اتاق خواب با رنگ های خاص تزیین می شوند می تواند آرامش بی نظیری را به بیننده القا کند. جالب است بدانید: رنگ ها در جهان امروز بسیار تاثیرگذار هستند و امروزه در تمام فضاها از رنگ های خاصی استفاده شده است و دلیلش هم تاثیری است که بر ذهن افراد می گذارد.

هر فردی سبک و سیاق خاص خودش را دارد و دلش می خواهد آنطور که دلش می خواهد اتاق خواب خود را طراحی کند، دکوراسیون رنگی اتاق خواب فضای داخلی شما را خاص نشان می دهد و نقش مثمر ثمری در زیبایی بخشیدن به اتاق خواب و دیگر بخش های منزل دارد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

چه رنگی را برای اتاق خواب انتخاب کنیم؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه رنگ هایی را می توانیم برای اتاق خواب انتخاب کنیم؟ آیا تک رنگ بهتر است یا ترکیبی از رنگ های مختلف! لازم است بدانید: قبل از هر چیزی باید مشخص شود که آیا دکوراسیون اتاق خواب شخصی خودتان است و یا دکوراسیون اتاق خواب نوزاد؟

چرا که پاسخ این سوال ارتباط تنگاتنگی با انتخاب رنگ دارد، به طور مثال برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد باتوجه به جنسیت نوزاد، رنگ های صورتی و گلبهی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و رنگ های آبی، خاکستری و سفید برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه طرفداران بی شماری دارد.

رنگ خاکستری و سرمه ای

غالبا افراد خوش سلیقه برای اتاق خواب شخصی خود از رنگ های خاکستری و سرمه ای استفاده می کنند، ترکیب این دو رنگ می تواند معجزه کند و نگاه هر بیننده ای را به خودش جلب کند و در عین حال آرامش دهنده باشد، بی شک آرامش بخش بودن محیط بسیار تاثیرگذار است، در واقع شما می خواهید در این اتاق استراحت کنید و به کارهای شخصی خود بپردازید، به همین دلیل با انتخاب رنگ های خاص می توانید محیطی مملوء از آرامش خلق کنید.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

رنگ های خنثی در دکوراسیون اتاق خواب

از رنگ های خنثی هم می توانید برای زیبایی بخشیدن به فضای اتاق استفاده کنید، خیلی از افراد تصور می کنند رنگ های خنثی کسل کننده هستند و خیلی زود آدم را خسته می کند! اگر شما هم همین احساس را دارید، سخت در اشتباهید .

رنگ های خنثی انرژی بخش و آرامش دهنده هستند و می توانید با ترکیب رنگ های خنثی یک فضای خارق العاده ایجاد کنید و خلاصه کلام اینکه هر رنگی که استفاده می کنید سعی کنید در نهایت دقت باشد و حس خوشایندی را به شما القا کند.

یکی دیگر از آیتم هایی که می توانید برای انتخاب رنگ دیوارها در نظر بگیرید، هماهنگ بودن رنگ دیوارها با تخت است، به طور مثال می توانید تخت نوزاد را با رنگ دیوار یکی کنید اینکار بسیار جالب و موثر است و حس و حال اتاق خواب را عوض می کند.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

طرح های منحصر به فرد در دکوراسیون اتاق خواب

 

یکی دیگر از کارهای جالب برای دکوراسیون ، طرح دادن به دیوار است، به طور مثال راه راه کردن دیوارها خصوصا اگر با رنگ های خنثی باشد می تواند خیره کننده باشد  و یا اینکه از ترکیب رنگ هایی استفاده کنید که خیلی به هم نزدیک باشند. در اینصورت جلوه بصری بی نظیری را ایجاد می کند.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

استفاده از تک رنگ برای پوشش دیوارها

شاید در گروه افرادی هستید که تک رنگ را به ترکیب رنگ ها ترجیح می دهید!  در اینصورت می توانید یکی از رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و دیوارها را نقاشی کنید منتها قبل از انتخاب هر رنگی به لوازمی که در اتاق خواب وجود دارد دقت کنید! در واقع رنگ انتخابی شما بایستی با لوازم هماهنگی داشته باشد.

اتاق خواب هایی که رنگ سفید دارند انرژی و جان تازه ای به خود می گیرند و می توانید هر نوع لوازم با هر رنگی را در اتاق استفاده کنید، تک رنگ خاکستری هم ایده ای جالب و جذاب است که اتاق خواب را چشمگیر نشان می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

سبک منحصر به فردی را انتخاب کنید!

اگر می خواهید حال و هوای اتاق خواب خود را تغییر دهید پیشنهاد می کنیم از سبک های قدیمی استفاده کنید تا حال و هوای آن زمان ها را به خود بگیرد، اگر هم از سبک کلاسیک و یا مدرن خوشتان می آید بایستی لوازمی را هماهنگ با این سبک درنظر بگیرید.

یکی از سبک های پرطرفدار که زیبایی خاصی هم به اتاق می بخشد، سبک انگلیسی است، سبکی خاص و منحصر به فرد. می توانید از تزئینات داخل اتاق بیشتر استفاده کنید و رنگ دیوارها را  ۲ الی ۳ رنگ درنظر بگیرید و تمامی لوازم را با همین رنگ ها انتخاب کنید. این سبک حس و حال خوبی را به اتاق می بخشد و اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

محل مناسبی را برای تخت درنظر بگیرید!

محل مناسب برای تخت در اولویت است و تخت را در جای مناسبی قرار دهید. تخت یکی از مهمترین المان ها در هر اتاق خواب است، اگر می خواهید برای خودتان تخت خریداری کنید می توانید از تخت های کلاسیک انتخاب کنید و فضای نزدیک پنجره را برای آن درنظر بگیرید.

اگر برای خرید تخت نوزاد اقدام کرده اید می توانید از سرویس تخت و کمد یکپارچه خریداری کنید که تاثیر خاصی در زیبایی اتاق خواب نوزاد می گذارد. در هر صورت بعد از خرید تخت، نوبت انتخاب محل مناسب آن است.در واقع محل خواب شما بایستی آرامش بخش باشد و تخت را بایستی در نقطه کانونی اتاق خواب و نزدیک پنجره قرار دهید. این محل بهترین نقطه برای قرار دادن تخت است.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

استفاده از کمد و قفسه ها در دکوراسیون اتاق خواب

قفسه های مدرن و کمدهای دیواری نقش مثمر ثمری را در دکوراسیون ایفا می کند! این روزها افراد خوش سلیقه با سبک و سیاق منحصر به فردی از قفسه های مدرن استفاده می کنند. این قفسه ها  اگر با دقت انتخاب شود تاثیر چشمگیری بر محیط می گذارد. سعی کنید جای مناسبی از دیوار را برای قفسه ها و کمد دیواری درنظر بگیرید. با توجه به متراژ اتاق خواب، قفسه ها را انتخاب کنید و اگر اتاق خواب کوچکی دارید بهتر است از اطراف تخت برای قفسه بندی و کمد استفاده کنید تا به خوبی از تمام فضای اتاق به صورت بهینه ای استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

استفاده از کاغذ دیواری های خاص در دکوراسیون اتاق خواب

نظرتان در مورد کاغذ دیواری چیست؟ کاغذ دیواری جلوه خاصی را به اتاق می دهد و این روزها در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از کاغذ دیواری بایستی با توجه به دکوراسیون اتاق خواب باشد، اتاق خواب نوزاد بایستی از کاغذ دیواری های فانتزی باشد و برای اتاق خواب شخصی خودتان می توانید از کاغذ دیواری های رنگی استفاده کنید. اگر اتاق خوابتان به رنگ سفید تزیین شده است می توانید بخشی از اتاق خواب را با کاغذ دیواری های رنگی تزیین کنید، از روبالشی های رنگی استفاده کنید و با یک سرویس روتختی شیک و طرحدار، بهترین فضای داخلی را خلق کنید.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

فرش های رنگی را دست کم نگیرید!

فرش های رنگی حال و هوای اتاق را حسابی تغییر می دهند و با خرید یک فرش رنگی می توانید تغییرات تازه را احساس کنید. سعی کنید از فرش های پر نقش و نگار استفاده کنید تا جلوه بصری خاصی را به دکوراسیون اتاق خواب شما ببخشد. کافیست قدری خلاقیت به خرج دهید از فرش هایی با سبک شلوغ خریداری کنید، این نوع از فرش ها با استقبال بی نظیری روبرو شده اند و یک انتخاب ایده ال برای دیزاین اتاق خواب شماست.

برای اتاق نوزاد دلبندتان به همراه سرویس خواب نوزاد ، وجود فرش در اتاق توصیه می شود، چرا که کودکان در اوایل سالهای زندگی خود به دلیل علاقه زیادی که به تحرک و جست و خیزهای کودکانه دارند،با افتادن بر روی زمین والیدین خود را نگران نخواهند کرد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

نورپردازی را جدی بگیرید!

نورپردازی به عنوان یک المان مهم و قابل توجه در دکوراسیون شناخته شده است که به فضای داخلی روشنی و زیبایی می بخشد. لوازمی که به کار می برید،پرده ای که انتخاب کرده اید، همگی با یک نورپردازی دقیق می تواند اتاق خوابتان را چشمگیر و خیره کننده کند. نورپردازی بیشترین نقش را در زیبایی دارد و تمامی چیدمان لوازم با انتخاب بهترین وسایل، زمانی جان تازه ای به خود می گیرند که فضا نور خوبی داشته باشد و شما می توانید با نورپردازی ویژه این آیتم را درنظر بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

رنگ های منحصر به فرد را به کار ببرید!

گاهی اوقات به کار بردن یک پاف فسفری یا تک مبلی که به رنگ خاص و متضاد با دیگر لوازم باشد شور و حال عجیبی به فضا می بخشد. این تک رنگ ها نقش مثمر ثمری در زیبایی بخشیدن به فضا دارد و گرما و صمیمیت را به محیط انعکاس می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

با خال های رنگی به دیوار جان تازه ای ببخشید!

این روزها برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب از خال های رنگی بر روی دیوار استفاده می کنند. منتها استفاده از خال های رنگی در اکثر مواقع برای دکوراسیون اتاق خواب کودک به کار می رود از این رو اگر می خواهید دکوراسیون اتاق خواب نوزاد خود را تزیین کنید این ایده می تواند بسیار جالب و جذاب باشد.

دکوراسیون اتاق خواب-کپل پا
bedroom-decorations

جان کلام در دکوراسیون اتاق خواب

به صراحت می توان گفت: اتاق خواب یکی از شخصی ترین بخش های یک خانه محسوب می شود که بایستی پناهگاهی امن و آرامش بخش باشد تا بتوانیم در ساعاتی که در آنجا حضور داریم آرامش داشته باشیم. برای طراحی دکوراسیون داخلی فقط کافیست کمی خلاقیت داشته باشید و با توجه به سبک دکوراسیون، بهترین و زیباترین المان ها را انتخاب کنید تا محیطی امن و آرام خلق کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button